V České republice lze identifikovat nejlepší banky v tomto roce


Vydáno: 24.11.2016

Nejlepší banka v roce 2016 se stal Komerční banka, nejvíce autoritativní - Česká spořitelna.

Fincentrum společnost oznámila výsledky 15. soutěži nejlepších poskytovatelů finančních služeb v České republice. Nejlepší banka tento rok byl Komerční banka, nejlepší pojišťovna - Allianz, kraschym spořitelna - Českomoravská stavební spořitelna.
"Ředitel Albert le díru, která byla uznána hlavami ostatních bank jako nejlepšího bankéře roku, Komerční banka našla skutečný vůdce. A díky své jasné vize a odvážných rozhodnutí managementu Banka udržuje své vedoucí postavení v mnoha segmentech. Skutečnost, že se jedná o tradiční a velká banka nemá vliv na svou schopnost inovace a investice do zabezpečení on-line finančního řízení, "- řekl Fincentrum zakladatel a předseda poroty Peter Stuhlik.
Tak nejvlivnější bankou v České republice se stala Česká spořitelna - vítěz v této kategorii je vybrán sami spotřebitelé. Banka také vedl kategorie "Hypotéka roku" a "Banka bez bariér" - posledně jmenované úvěrovými institucemi hodnoceny "tajné zákazníky" - osoby se zdravotním postižením.
Nejdynamičtější banka roku a nejlepší on-line banka byla uznána Air Bank. Nejlepší zákazníci bankovních účtů v letošním roce, podle odborné poroty, navrhl UniCredit Bank (účet U konta). Nejlepší soukromá banka byla stanovena českých a slovenských miliardářů - došli k závěru, že vítěz v této kategorii by měla být J & T Banka.
V kategoriích pojištění v letošním roce překonal Allianz - její útvary uznávány jako nejlepší v oblasti životního pojištění motorových vozidel a stavebního spoření na důchod.
"Když jsem loni vyhlásila výsledky soutěže, řekl, že jedinečnost Allianz, která by se mohla stát vedoucí do tří kategorií pojištění. Skutečnost, že ona byla schopná ji opakovat, řekl kvalitu svých služeb, "- řekl Peter Stuhlik.
Nejlepší byl vrchním ředitelem pojišťovny UNIQA Martin Zhachek.
Porota se skládala z 70 expertů, s finančním a bankovním sektoru, vládní organizace, akademické a politické sféry, jakož i zástupců předních společností v zemi.
Dříve Komerční banka byla uznána odborníci z mezinárodní finanční časopisu Global Finance nejbezpečnější bankou ve střední a východní Evropě.