V České republice ceny potravin nezvýší


Vydáno: 30.04.2018 | Aktualizace: 30.04.2018

V předvečer Velikonoc, jedné z nejvýznamnějších událostí v životě křesťanů, velký počet obyvatel České republiky, v plánu pokrýt slavnostní tabuli, péct vdolky domácí výrobky, Velikonoční cop, velikonoční koláče a mnoho dalších kulinářské speciality, jejichž složení často zahrnuje produkty, zvyšuje náklady na prázdniny.

Obvykle to je patrné před Vánoci nebo na Nový rok, kdy se jejich náklady občas zvýšily.

Vláda uvádí, že o Velikonocích se 2018 ceny nerostou, a vejce a máslo je pravděpodobné, že má být prodáno za snížené ceny vzhledem k plánovanému skladě v mnoha obchodech. Dosud je průměrná cena desítek vajec asi 40 Kč a ropa 48 Kč. V roce 2018 lze maso zakoupit za cenu až 30 Kč za balení. Od loňského roku, kdy se cena výrazně zvýšila, se cena výrobku stala na stejné úrovni. Nyní cena za to bez slev je asi 40-60 Kč za kus a výběr výrobků výrazně vzrostl.

Ceny produktů v České republice jsou stabilní, dostupné a obecně poměrně demokratické. Za bochník chleba musí platit 10 korun, zatímco poslední zvýšení cen pekárenských výrobků se provádí pouze jednou v uplynulém roce. V České republice se cena mléka a mléčných výrobků, mírně vzrostla na začátku roku, ale v blízké budoucnosti, silný růst také se neočekává. Produkt, který naopak poklesl v ceně, se ukázal být celer. Během roku se její cenová politika snížila o 25%.

Také ceny byly sníženy u produktů, jako jsou bílé zelí, cibule, mrkev a citrony.

Ve státě se průmyslový sektor ekonomiky neustále rozvíjí a příjmy obyvatelstva rostou, lidé nakupují a nakupují. To vytváří příznivé podmínky pro přilákání zahraničních investorů. V zemi se otevírají nové síťové supermarkety a obchody. Ale stát pečlivě sleduje kvalitu zboží a cenovou politiku. V tomto případě budou všechny hosty na českém trhu ještě více překvapí sezónní odrůdy, čerstvost a kvalitu výrobků, a kombinace těchto faktorů, ceny nezdá vysoká a blíží prázdniny růst nebude.