V Česká republika franchising funguje dobře, ale banky neposkytnou podporu


V Česká republika franchising funguje dobře, ale banky neposkytnou podporu

V současné době asi 250 společností v České republice je povolení, a na trhu je stále mnoho neobsazených niky.

V současné době je Česká republika má více než 250 franchisových systémů. Rozvojové národní koncepce stále přicházejí do země a dalších světových značek. Česká společnost a její franšízy a jít na zahraniční trhy.
V poslední době v Praze konala tři konference na tento typ podnikání, což naznačuje, že zájem o franchisingu modelu podnikání. Podle posledních statistik je Česká republika má asi 250 firem působících v této sérii. V letošním roce se očekává, že se jejich počet zvýší o 10%. V zemi stále zůstávají volné místo na tomto trhu. V Rakousku, například, asi 450 franšízové koncepty v Belgii - 400, v Portugalsku - 580 a v Nizozemsku - asi 800.
V České republice je nejrozšířenější franšíza ve službách a obchodě, stejně jako ve zbytku světa. Asi 60% povolení v zemi - Česká původu, téměř 40% pocházelo z a na zámořských trzích. Co se týče zahraničních povolení v České republice, značky nejčastěji z USA, Itálie a Německa.
Taxi Vlastní firma ( "vlastní společnost") udržuje Podrobné statistiky trhu. Podle ní loni 22 franšízy našel svůj první franšízy, a to je nejlepší výsledek za posledních pět let. Celkově se Česká republika, tam jsou asi čtyři tisíce pobočky franšízové koncepty.
Největší sektor roste realitní služby a agentury; koncepty, zaměřené na zdravý životní styl, jako je fitness studia, a tradiční stravování. Přes množství svých franšíz, Češi se vždy těší na příchod známých zahraničních značek, s nimiž by se měli setkat na dovolenou nebo služební cestu.
Minulý týden v Praze konference koná Mistře, 16 Zúčastněné firmy vyjádřili přání, aby začal pracovat na českém trhu. Patří k nim například nový koncept držáku obchodní řetězce šperky Pandora, luxusním krásy ze Španělska Marco Aldany a IDdesign, dražší verze slavnou značku skandinávský nábytek Jysk.
Vývoj franchisového konceptu zahraniční pracovní novém trhu vyžaduje spoustu peněz, to je přinejmenším několik set tisíc eur. Ale banky v České republice, podle účastníků konference, nechoďte na franchisingových projektech a nemůže nabídnout úvěr nebo jakékoliv jiné formy podpory na začátku. Tato návratnost investice může být několik měsíců či let. Kromě toho franšízy vždy poskytuje záruky franšízy.