Úvěry v České republice. Druhy úvěrů.


Vydáno: 16.01.2017

Úvěry v České republice existuje mnoho staletí, jak dlouho jak tam jsou peníze. V nouzi úvěru, lidé ze všech finančních kategorií, takže dnes vytvořil kreditní systém, který je každým rokem získává stále více příznivců z jejich strany. Během posledních 4 let v České republice poptávka po úvěrů vzrostl o přesně 90%.

Rozvojové banky, jejich konkurence na finančním trhu rychle se zjevnou v době úvěru dlužníka přezkoumání dokumentace a shromažďování obalu.

Půjčky se dělí na:

spotřebitelů;
auto úvěry;
hypotéka.
Také vydal jinou skupinu úvěrů:

vláda;
mezibankovní;
sociální;
podřízen;
mikropůjčky.
Nejpopulárnější jsou dnes prvními třemi druhy úvěrů: hypotéky, půjčky na nákup vozu a spotřebitelských úvěrů.

spotřebitelský úvěr

Největší poptávka v české populaci používá tento typ úvěru. V případě, že dlužník dělá si půjčku, pak peníze, které mohl koupit cokoliv v obchodech. Tak spotřebitelské úvěry mohou být provedeny již v obchodě, a takový postup vyžaduje minimum času a dokumenty. Tato úroková sazba je vysoká - 30% ročně, ale není to odrazuje klienty, jak nakupovat a používat věc je to možné, a plně platit za to - později.

Bankovní úvěry pro účely by mohly být dvě oblasti: dlouhodobé a krátkodobé.

hypotéka

Příští nejpopulárnější je úvěr - hypotéky. Tento úvěr je zaměřen výhradně na bydlení. Je tento typ úvěrů pomohl mnoha mladých českých rodin dostat na nohy, žít ve svém bytě a mít střechu nad hlavou.

Tento typ úvěru je různá v získaný prostor není stává majetkem dlužníka tak dlouho, dokud je úvěr splacen. Do této doby je dům ve vlastnictví banky, a cenné papíry držené jako zajištění na úvěr.

auto úvěr

Dnes, auta se staly dostupnými, a to nejen kvůli rozmanitosti tržních cen automobilů, ale úvěry, které jsou vydávány speciálně pro tyto účely přímo v showroomech. Úroková sazba z těchto úvěrů i nadále vysoká, až 30% ročně, ale proces registrace mnohem jednodušší. Dlužník muset sbírat dokumenty, mezi nimiž musí být doklady prokazující totožnost a zisk (oba základní a volitelné příslušenství). Z počtu dokumentů v balíku může změnit sazbu z úvěru.

Státní půjčka

Půjčka, která se vydává jako vládní úvěr je zaměřen na rozvoj vládních programů. Jako taková smlouva o úvěru uzavřené mezi stranami, státu a účetní jednotky (nebo jednotlivci). Jako podmínky jsou naléhavé a zpět. Procentuální sazba je zde mnohem nižší než v designu spotřebitelských úvěrů, hypoték a další.

mezibankovní půjčky

Tento typ úvěru je nástroj pro většinu bankovních institucí. Proto finanční instituce dělení finančních prostředků. V tomto případě se jako členové úvěrů sloužících Českou národní banku a soukromých komerčních bank.

sociální úvěr

Tento typ úvěru je navržen tak, aby chudé a zranitelné skupiny obyvatel města či obce. Většina fondů zaměřených na zlepšení podmínek bydlení čekat - špatná. Úroková sazba 9 nebo 9,5% ročně.

Podřízený úvěr

Tento typ úvěru je odlišný platby, termíny a ceny. Dáváme úvěr přísně dodržovat po dobu 5 let a vyplatilo paušální částku. Úroková sazba odpovídá parametrům národní banky.

mikroúvěr

Tento typ úvěru je určena pro podnikatele. Režie úvěr na rozvoj podnikání v regionu a dostat ho dlužníků, kteří nejsou schopni si to v bance.

Podmínky úvěru dnes

V současné době v jakékoliv bance při registraci a vyšetření kandidátů prohlížela jeho úvěrovou historií. Dlužník s pozitivní historií bude snazší mikroúvěrů, zatímco sazba z úvěru může být mnohem menší, než tvrdí banky. Je-li negativní příběh, banky mají právo odmítnout poskytnutí jakékoliv půjčky nebo udělat, ale na velkou rychlostí. To vše závisí na rizika ztráty finančních prostředků finanční instituce.

Úvěry se staly součástí našeho života, a pokud lidé chtějí najít lepší možnost pro sebe, je lepší ztrácet čas hledáním vhodného banky a půjčky, než peníze za přeplatek na úvěru. V současné době se dozvědět o podmínkách získání úvěru v jakékoliv bance v České republice lze nalézt v on-line režimu na oficiálních internetových stránkách finančních institucí.