Úvěrových účtů: co to je a co jsou zač


Vydáno: 06.02.2017

Každý občan České republiky při žádosti o bankovní úvěr konfrontován s účtem termín úvěr, a ne každý chápe, že se jedná o návrh zákona. Tento bankovní účet je otevřen speciálně určena pro dlužníka po podpisu smlouvy o úvěru.


Samostatný bankovní účet je otevřen i pro lidi, kteří již jsou jeho klient a jiné účty, jako jsou debetní, mzdové a další. A to všechno proto, že zvláštní účet lépe sledovat pohyb finančních prostředků ke kontrole splácení dluhu. Bankovní převody úvěrů finanční prostředky na úvěrový účet, kde se zbavuje dlužník vrátí půjčku dluhové lidi příliš v tomto ohledu.

Úvěrové linky skóre

Stává se několik typů účtů. Zvané jednoduché úvěrové účty jsou otevřeny pro kontokorentního úvěru jednorázové. Banka k jednomu dlužníkovi může otevřít několik takových účtů. Splácení musí být nutně konat ve lhůtě stanovené věřitelem v dohodě o úvěru. Existují speciální úvěrové účty. Tento účet může být jen jeden, a měl v úmyslu sledovat transakce prováděné s využitím směnek.

Kontokorentní úvěr účet nazvaný pasivní-aktivní účet, který je používán jako úvěrového účtu, debetních a - jako úvěr. Otevření těchto účtů jen zřídka, pouze v případech, kdy finanční instituce má plnou důvěru v dluhu tvého. Další druh úvěrového účtu - kontokorent.

Rysy úvěrových účtů

Finanční instituce každého dlužníka je nabídnout úvěrového účtu. V jedné české banky k jednomu dlužníkovi může být otevřen několik podobných účtů. To se děje v případě, že současně působí více úvěrů. Otevření úvěrového účtu nikdy poskytnuty jako samostatná služba. To může být doprovázeno jen úvěr.

Jednotlivci v některé z bank v České republice nemusejí platit za otevření úvěrového účtu, že populace takové služby České republiky je zdarma. V případě, že věřitel požaduje zaplacení poplatků za otevření úvěrového účtu, pak to jde do humbuk. S takovým věřitelem je lepší, aby práce nebo požádat o zrušení takovou komisi (to lze provést, i když to bylo kvůli otevření po zaplacení provize).

Protože právnické osoby jsou o něco těžší. Zde samo o sobě každá česká banka rozhodne o převzetí takového dlužníka k založení účtu či nikoli. V některých případech mají společnosti v průběhu trvání úvěru zaplatit za dodatečné výživného úvěrového účtu.

V současné době většina české banky jsou snadno otevřít úvěrových účtů. Existují však i tyto organizace jsou kontokorrentnomu a zvláštní účty. Vyberte typ úvěrových účtů v každé situaci závisí na několika faktorech. Velký vliv na volbě poskytuje ekonomickou situaci, stejně jako existují mezi dlužníkem a věřitelem-organizační vztah.