Úvěrování malých a středních podniků v České republice


Vydáno: 26.10.2016

Hodně se změnilo v průběhu času, a teď nebyl takový problém, aby se bankovní úvěr pro malé a střední podniky, na dalších pět let před čeští věřitelé nebyli ochotni poskytnout peníze na malé a střední podniky. A teď, celá řada aplikací takových případech. Navíc termín "malé podniky" každá česká banka definuje fyzickou osobu, jeden koncept za to. Některé banky jsou nazývány "malé" podnikání, příjmy z nejméně 30-35 milionů ročně, někdo je orientována tak, aa širokou škálu - ne více než 100 milionů, vezmeme v úvahu počet zaměstnanců, kteří připsaných společnost a to ne koho- tento faktor je důležitý.

Daň z příjmu společností forma nezáleží moc pro poskytování úvěrů pro malé a střední podniky. Věci jako úrokové sazby, množství emitovaného trvání úvěru a splácení úvěru je vždy stanovována individuálně pro každý JSC, LLC nebo IP. Kromě toho by měl být založen na některých konkrétních potřeb, pro něž budou přijaty finanční prostředky, a nikoli obecný pojem "vývoj".

V důsledku toho některé banky Česká republika je pravděpodobné, že bude poskytnuta půjčka Cílení následujících kategorií: Za prvé je aplikace (overdkraft) ke stávajícím na kontrolu bankovního účtu. Částka, která na účet finančních prostředků přibližně 50% z fakturované částky a úrokové sazby bude přibližně o 20%. Za druhé, úvěr na provozní kapitál - zájem je poměrně vysoká, kolem 20% ročně, a to zvyšuje maximální výši obratu přibližně ve výši aritmetického průměru počtu tržeb v loňském roce. V tomto případě se banky mohou dobře kontrolovat účetní závěrku společnosti za účelem zjištění, zda je reálný obraz o příjmu, který jim dává příjem podnikatel firmy. Za třetí, půjčky na nákup vybavení, které jsou považovány za velmi banky "dobrý" důvod, je to opravdu pomáhá podniku. Kromě toho, tyto úvěry udělat poměrně levné, ale v každém případě, banky jsou vhodné pro takové půjčky, založené na schopnostech klienta.

Nejlepší variantou je, když podnikatel chce vzít úvěr v bance, se kterou již pracuje, a tam je běžný účet. A banka v tomto případě bude mnohem bezpečnější, protože všechny finanční operace se uskuteční na dohled od břehu, což výrazně zvyšuje věřitele záruku.