Úvěrová smlouva, promlčecí lhůta


Vydáno: 19.01.2017

Někdy nastane situace, kdy dlužník z nějakého důvodu dostane do platební neschopnosti a nemůže splácet úvěr přijata. Problém nesplácených úvěrů může protáhnout na roky, ale zákon je období, po které přichází promlčecí rámci úvěrové smlouvy. Tento termín může být použit dlužníkem, že nevrací úvěr.

Omezuje dobu časového omezení možnost požadovat, aby dlužník věřiteli o vrácení nebo sankce, úroky. To znamená, že po uplynutí promlčecí lhůty na základě smlouvy věřitel nemůže požadovat, aby dlužník splatit dluh nebo hledat při této příležitosti při vymáhání úvěrů u soudu. Ale tam jsou některé právní nuance, které potřebují znát dlužníka.
Tak, ačkoli toto časové omezení a má jasný termín, věřitel může jej sledovat různými způsoby. Proto, aby se čekat na právní útočné uplynutí promlčecí lhůty, že dlužník musí být vědomi některých právních bodů. S vědomím, že to pomůže dlužník vyhnout se právní závazek plného splacení.
Občanský zákoník České republiky uvedl, že smlouva o půjčce promlčecí doba je 3 roky. Všimněte si však, že načasování je po uplynutí povinností. Abychom pochopili, kdy vyprší promlčecí smlouva je důležité znát a mít na paměti následující:
1) původ omezení není k datu podpisu smlouvy a po uplynutí splatnosti;
2) promlčecí lhůta začíná být považována od poslední platby na úvěr (to znamená, že například v případě, že dlužník platbu na úvěr před několika měsíci, a pak se nedostali jediné platby z úvěru, pak to začne počítat promlčecí lhůtu pro tohoto úvěru) ;
3) Promlčecí lhůta bude obnoven, pokud dlužník v následujících třech letech v některých oficiálních způsob komunikace s věřitelskou bankou nebo kolektorů na stávajícího dluhu z úvěru;
4) V některých případech banky požadují dlužníků, kteří neměli provádět platby na úvěr po dobu 90 dnů dopředu na splácení úvěru - v těchto případech promlčení jej začal uvažovat z této banky nároky na splácení úvěru, a to od poslední platby.
Toto omezení je, čekat ve své úvěrové smlouvě není tak jednoduché. Potřebujete, aby se zabránilo věřitele a kolektory nemají odpovídat na jejich telefonní hovory, neobdrží doporučený dopis s jejich adresami, nepodepsat zprávy dluhu, atd Pokud některý komunikace probíhá, potom, jak již bylo popsáno výše, omezení období bude znovu počítat.
Stává se také, že promlčecí lhůta uplynula, ale banka nebo sběratele i nadále důrazně požadovat to vyplatí. Často dlužník, nevědomý jejich zákonných práv, a souhlasí s opětovným dluh, ale mohl napsat prohlášení státního zástupce vydírání než kolektory se zastavil, aby se pokusili vrátit peníze. I v případě, že podáním žaloby u soudu poté, co promlčení, můžete tvrdit, u soudu posledního časového omezení, a soud žalobce při vymáhání selže.

Schopnost nesplatí dluh v rámci úvěrové smlouvy, promlčecí doba, která uplynula nemusí být atraktivní možností ji vrátit, ale není to tak jednoduché, jak se zdá. Za prvé, doufám, že banka je tři roky bude neustále připomínat dluhu a vyhnete každém úředním styku s ním - dosti naivní. Banky obvykle okamžitě reagovat na sebemenší zpoždění platby zahrnovala dlužník, a rychle postoupit věc k soudu, nebo sběratele.
Za druhé, i když budete mít štěstí, a vy Exceed načasování nástupu omezení, je to určitě negativní dopad na vaší kreditní historii, a tento druh porušení splácení výrazně zkazit. Získat stejný nové půjčky se špatnou úvěrovou historií může být velmi obtížné.
Je lepší splácet úvěr na čas, a když není možné, pokuste se vyjednat s bankou nebo refinancovat své půjčky u jiné banky na více přijatelných podmínek, a nemůže spoléhat na štěstí, a za tři roky, aby se zabránilo kontaktu s zaměstnanců banky nebo kolektory, které mohou být velmi perzistentní , V případě, že promlčecí lhůta pro úvěrové smlouvy je na dosah ruky - prostě být informováni o svém právu není splácet úvěr.