Úvěrová historie: mýty a realita


Vydáno: 07.12.2016

Úvěrová historie byly zavedeny v České republice téměř před 6 roky, ale mnoho českých občanů jsou dosud nedostatečně představují to, co to je. Jak banky hledají, kde jsou informace o určité osobě?

Můžete zvolit nejvíce úvěrovými institucemi: Národní úřad pro úvěrové historie (NBKY). V centrálním katalogu úvěrovou historií uloženy informace o tom, které Credit Bureau úvěrová historie je občanem.

Jak je postup k datům a informační kancelář tam poslal?

Údaje o zákazníkovi a jeho úvěrové závazky banka může poskytnout Credit Bureau pouze s písemným souhlasem klienta. Přenos informací dochází bezprostředně po uzavření smlouvy o úvěru. V informacích o úřadu na výše úvěru, začínat a končit termín smlouvy o úvěru, údaje o frekvenci placení prodlení. Pokuty odděleně v historii úvěru neobjevují - jsou zahrnuty částky splatné v rámci úvěrové smlouvy. V případě, že zákazník je dlužník a dluh byl zkrácen o soudní rozhodnutí, to se také odráží v historii úvěru.

Převedeny do úvěrových registrů osobních údajů podle zákona - název, datum a místo narození, číslo pasu, místo registrace a pobytu telefonů. To je informace, které přesně určit, které občan patří úvěrovou historií. V CHB prošel veškeré informace vztahující se k dlužníkovi svých povinností v průběhu úvěru: výše a termín úvěru, datum příští platby, datum splatnosti. CHB veškeré informace jsou konsolidovány v centrálním katalogu úvěrovou historií.

Banky mohou, jak se vaše ruce na úvěrovou historii potenciálního klienta přesně zjistit, jaké banky předtím vzít půjčku? Ne, ne úvěrová historie zobrazuje názvy bank, které navrhl úvěru dlužníkem.
úvěrová historie, určený pro banky, které neobsahují údaje o věřiteli. Zobrazí pouze počet množství úvěrů, datum vydání a vykoupení vyplacených částek a kvalitu plateb - zpoždění byly zrušeny nebo ne.

Každá úvěrová historie, tam jsou označení v podobě písmen a číslic. Co znamenají?
Každé písmeno označuje počet dnů mládeže z úvěru.

Co je "špatné" dlužníků do banky? Který sluchayahbank po analýze jeho úvěrovou historii klienta odmítnout?

Banka dodržuje zásady individuální přístup ke každému klientovi. Analyzuje úvěrové historie, rozhovory, které se snaží pochopit, z jakého důvodu opožděných plateb, což vám umožní učinit informované rozhodnutí. Pokud má zákazník více úvěrů a jsou označeny jako "vypršela", s největší pravděpodobností rozhodnuto, že banka nebude v jeho prospěch, protože je důležité plnit své úvěrové závazky a zaplatit včas.

Předpokládá se, že návrh spotřebitelských úvěrů historie kreditní je vyhodnocen přísněji než v získání hypotečního nebo auto úvěr, protože koupil byt nebo auto je klíčem ...
Pozitivní úvěrová historie v každém případě pozitivní vliv na rozhodnutí. Pracovníci banky je důležité pochopit klientovi možnost provádět platby bez ohledu na to - hypoteční úvěr, auto nebo pravidelný spotřebitelský úvěr.
Úvěrová historie je zohledněna v každém úvěru, včetně pod hypotéku, bez ohledu na množství, o velikosti akontace a hypotéky dostupnosti. Pravidla jsou stejná pro všechny zákazníky.

Je-li osoba čisté kreditní historii, že předtím nikdy navrhl půjčku, jako otázka dávat to bankovní úvěr?
V tomto případě je úvěr manažer mluvit s mužem kontrolu jeho dokumenty, analyzovat důvěryhodnost a učinit rozhodnutí.
Bere v úvahu nejen úvěrovou historií dlužníka, ale mnoho dalších faktorů: věk zákaznické zkušenosti, výši příjmů požadované částky. Takže i v případě, že zákazník má úvěr poprvé a nemá úvěrovou historii, banka učinit rozhodnutí na základě těchto faktorů.

Doporučuje se pro občany kontrolovat jejich kreditní historii, stejně jako chyby v databance v kanceláři, při načítání dat do systému.

Některé banky ponechávají své příběhy v jejich vlastních kancelářích. Je mohou lidé vidět? Podle zákona každá banka musí přenášet data alespoň jednu Credit Bureau. úvěrová historie je uložena v kanceláři po dobu 15 let. Z tohoto důvodu jsou všechny informace - a to jak pozitivní, tak negativní budou charakterizovat člověka po delší dobu.
Existují situace, kdy klient myslí, že plně splacený úvěr, a ví, že je malá část zůstatků. Odborníci banky neinformovali - dluh může "plavat", i rok nebo dva. Takže, beznadějně zkažené úvěrová historie?
Je proto nutné sledovat své kreditní historii. Při zavření úvěru by měl zavolat do banky a vyjasnit informace, můžete také požádat o pomoc s dluhem. V případě, že dlužník stále nevědomky se stal dlužníkem, může se odvolat dokonce žalovat věřitelské banky.