Úvěr zajištěný vklad v České republice. Klady a zápory.


Vydáno: 28.09.2016

V poslední době v českých městech mají možnost vzít si půjčku proti vkladu, přičemž v takovém případě úrokové sazby jsou malé 2-4% ročně, prochází odpočtu úroků z vkladu.

Počítejme. Například vklad 10 000 $ dolarů, roční úrok ve výši 10%. Chcete-li vzít půjčku ve výši US $ 9000 po dobu 11 měsíců při úrokové sazbě 13%. Částka, kterou zachránil až do konce roku zvýšil o 1000 $ a hypoteční splátky ve výši $ 1170. Jak můžete vidět, rozdíl je velmi malý, nakonec jste na úschovu peněz a nebudou se muset zprostředkování smlouvy kolaterál nemovitostí a ostatního majetku.

Pro mnoho obyvatel České republiky, půjčky proti vkladu ziskový, měli odečíst úroky z vkladu úrokové úvěru, můžete dostat docela skromné čísla přeplatek na úvěru. Sazba úvěru vyšší než rychlost vkladu o 2-4 procentních bodů (a banka bude trvat 1% - Komise pro vydávání úvěrů) Srovnejme, v jakémkoli jiném množství nezajištěný úvěr přeplatku bude o $ 2,000 za rok. Že je úvěr proti vkladu velmi výnosné, ale tam je námitka, vzhledem k úrovni inflace v zemi, nemohl dostat reálný výnos z vkladu.

Kromě toho české banky na vlastní pojištění nedává úvěr na dobu delší než termínovaný vklad nebo dokonce měsíce na skladě. To znamená, pokud váš vklad vyprší po třech měsících, můžete získat úvěr na dobu nejvýše dvou měsíců. Pokud váš příspěvek k delším, více než dva roky úvěru vám nikdo nebude. A částka úvěru není větší než 80 až 95 procent z vašeho příspěvku, kromě měnách a měna úvěru musí být stejná, ne-li, výše úvěru by byla ještě nižší (70-80%). Dnes, mnoho banky nabízejí svým zákazníkům vzít úvěr na vkladovém účtu, dlužník je registrována platební kartu s úvěrovým limitem až do výše 70-90% z vkladu.

Kromě toho, pokud budeme i nadále mluvit o výhodách takové půjčky, půjčky proti snadnému vydání vkladu, to je přímo v české pobočky banky a nemusíte vybírat "banda" odkazů, dost ukázat smlouva termínovaný vklad. Poté, co všechny dokumenty jsou již v bance, po předložení dekorací vložíte a jejich shromáždění opět není nutné. V případě, že výše úvěru je velký, lze jistě požádat o výkazu zisku a mohou také požádat o povolení jejího manžela poskytnout úvěr v případě, že příjemce úvěru je ženatý.

Výhody této konstrukce zahrnují úvěr je skutečnost, že může být zajištěna cizinec vkladu (příbuzné nebo přátele). Jedinou podmínkou pro získání kreditní entit potřebu rozšířené balík dokumentů (kopie dokumentů, zápis z vrcholný orgán řízení o převodu vlastnických práv na vklad jako kolaterál, dokladů potvrzujících autoritu osob, které podepsaly dohodu).

Takové případy jsou vzácné, používá hlavně tento režim v naléhavých případech vlastníků podniků. Ještě vzácnější je půjčování právnické osoby proti uložení fyzických osob.

Máte-li potřebu pravidelně vzít si půjčku, můžete použít kreditní hranici zajištěné vkladu. Můžete splatit půjčky na úkor vkladu nebo jinými prostředky.

Pokud zjistíte, že vaše výhodnější vzít zálohu, nebo si pod ním kredit, odečteme rozdíl mezi výší úroků z vkladu (za předčasné jeho odstranění) a výší úroků z úvěru a Všimněte si, že pro zbývající část vkladu je stále bude účtován příjem.

Když finální čísla více než 90% z vkladu výhledu a více než 80% využití termínovaný vklad, můžete okamžitě vidmitaty představa o způsobu, jakým úvěrová nic pozitivního nebudete. Výjimkou je případ, kdy obchodník je rozvoj podnikání úvěr zajištěný vašeho vkladu, přičemž v takovém případě finanční prostředky mohou vyhnout přidávání do zákonného fondu a úroky z úvěru bude minimální.

Nabízí vydat půjčku proti svému vkladu na českém trhu je mnoho, a poměrně příznivé. Některé banky poskytovat půjčky až dva roky ve výši 80% z vkladu. Jedinou podmínkou - doba trvání úvěru musí být nižší než termínovaného vkladu po dobu 35 dnů. Úroková sazba z úvěru než úrokové sazby z vkladů pouze o 3%, za předpokladu, že měna úvěrové a depozitní utkání. Pokud chce zákazník, aby úvěr v jiné měně, než vydal vklad bude úroková sazba bude 21% v koruně a 14,5% v dolarech a výše úvěru nepřesáhne 70% vkladu. Režijní náklady jsou 1% (provize bankovní úvěr).

Některé finanční instituce, aby dávaly Českou republiku úvěr proti vkladu v případě, že měna je stejná. Úroková sazba 2-3% oproti vkladu. Pokud chcete, aby úvěr v jiné měně, bude rozdíl činit 4% v cizí měně a 5% v místní.

K dispozici je také návrh vydat vklad s možností půjčit peníze, zájem je v tomto případě minimální, a výše úvěru jsou vypláceny úroky z vkladů nebo dostupných prostředků. Chcete-li otevřít zálohu může být až tři roky, minimální příspěvek 1000 eur, 200 dolarů nebo 200 eur. Během této doby můžete doplní vklad a celkového kreditu vydané v rámci záruky vkladu může být až 70% akontace. Úroková sazba z úvěru nad depozitních sazeb o 2,5% v dolarech a 4% v koruně.

Vzhledem k tomu, poptávka po těchto úvěrů roste, brzy české banky budou poskytovat půjčky zajištěny bankovními drahých kovů.