Úskalí refinancování hypoték.


Vydáno: 05.10.2016 | Aktualizace: 05.10.2016

Pokud jde o možnost snížení úvěrového zatížení pro vyplácení dlouhodobých hypotečních závazků, první věc, že dlužníci se snaží dělat, což je obtížné platit dluhy - je refinancování za výhodnějších podmínek, které stále praktikuje na bankovním trhu. V případě, že opatření je odůvodněné, kdy spotřebitel chce snížit výši měsíční splátky, že to bylo jednodušší, aby se bez obětování rodinného rozpočtu, pokud jde o úspory a skutečné výše přeplatku na rozhodnutí o poskytnutí úvěru na refinancování hypotéky nemusí být racionální, as mnoho dlužníků neuvědomují. Možná je to proto, že nevědí o některých nuance úvěrů, které tak či onak vliv na skutečnou výši přeplatku k úhradě úvěru.

Předčasné splacení. Podle platných zákonů České republiky, banky nemohou účtovat penále za předčasné splacení úvěrů nebrání jim nastavit určitá omezení těchto operací. Například termíny programu mohou být způsobeny dočasné moratorium na předčasné splacení hypotéky, který by mohl působit určité nepohodlí ve svém refinancování v případě, že dlužník není schopen brát v úvahu tuto skutečnost, může to vést k tomu, že bude mít nějaký čas na zaplacení jen dva úvěry v době, až do vypršení moratoria. Takže předtím, než si vyberete program pro poskytování úvěrů, by měl zákazník důkladně prověřit aktuální podmínky předčasného splacení úvěru na bydlení a v případě potřeby odložit tento postup až do vypršení moratoria.

Náklady na registraci. Ne všichni spotřebitelé jsou si vědomi skutečnosti, že refinancování - je to stejná věc, která sjednat hypotéku u jiné banky, takže za to budou muset znovu zažádat a balit všechny požadované dokumenty. Na druhou stranu, půjčování -, že dodatečné náklady zaplacené za dlužníky při získávání úvěrů na bydlení. Takže nevěděl jistě, zda peníze uveden na splacení stávajících závazků úvěru, zákazník musí zaplatit přijetí žádosti o vedlejší posouzení, bankovní nebo kreditní poplatků. A při vydávání úvěru - notářské služby, poplatky za vydávání finančních prostředků a pojištění poskytované podmínek hypotečních programů.


Credit bez zajištění. Refinancování úvěrů na bydlení - je složitý proces, jako záruku za závazky sloužící nemovitosti, která není "přenos" z jedné banky do druhé. V souladu s tím odstranit omezení z prvního hypoték může plně teprve poté, co dlužník splnit své závazky z úvěrů, zatímco druhý věřitel může vydat hypotéku bez zajištění, pod ní. Ale banky našli způsob, jak z této situace, nicméně, to není ziskové zákazníci: při refinancování ostatní banky vydávající hypotéky se sazbou za který vydal půjčky bez ručitele, po snížení jeho dluhu na úrovni odpovídající úvěrů na bydlení.

Efektivní sazba. Často dlužníci udělat velkou chybu, když se porovná refinancovat úrokové sazby, na jejichž základě bylo přijato rozhodnutí o refinancování u jiné banky a spotřebitelského výběru programů. Ale splácí hypotéku je věnována nejen narostlé úroky a jiné platby, které pomáhají zvýšit množství přeplatku, pojištění, poplatek za půjčku převedením finančních prostředků, atd Proto, aby posoudila skutečnou úroveň přeplatku je nutné porovnávat velikost efektivní sazby, která odráží veškeré náklady spojené s poskytováním půjček. A podle odborníků, refinancování není prospěšné, pokud takový rozdíl v ceně mezi starým a novým úvěru je nižší než 3%, a vypršení původní splátky hypotéky v době kratší než 6 měsíců.