Úroveň důvěry v úvěrové obyvatel České republiky klesla na historické minimum


Vydáno: 27.10.2016

Byl zveřejněn index kredit důvěry českých občanů, což byla nejnižší v historii pozorování.

Pozitivní postoj k zapůjčení pouze 6% respondentů. Před měsícem, tento údaj byl udržován na 9%. Podíl negativních hodnocení, naopak, vzrostl z 81% na 84%. Dokonce i ve složitých ekonomických indexů časy důvěra obyvatel České republiky k úvěrům byl o dva body vyšší než dnes.

Je pravda hovoří o negativním postojem vůči bankám obecně, nicméně. Podíl obyvatel České republiky, kteří se domnívají, že peníze by měly být uchovávány mimo, a bankovní účet se zvýšil na 37%, zatímco v lednu letošního roku bylo pouze 28%.

Pácháním velké nákupy Češi jsou stále nevěřícně. Dobrý čas pro velké nákupy věří pouze 14% respondentů. Stejný počet respondentů věří, že utrácení peněz není nutné za žádných okolností. Dalším 72% si myslí, že čas pro nákupy spíše negativní.

Průzkum byl proveden v dubnu 25-26, se zúčastnilo téměř 1600 lidí na celém území České republiky.

Obyvatelé České republiky začal splácet poprvé v roce splatnosti na úvěry poklesly


Od května letošního roku tendence růstu prodlení z úvěrů obyvatelstvu, ale v dubnu 2016 byl kritický měsíc. Poprvé se podíl úvěrů po splatnosti vykázaly pokles, ne zvyšovat. Výsledky dubna se snížil z 17,62% na 17,43%. Tyto údaje jsou Spojené Credit Bureau (EDB), který slouží mimo jiné dlužníků Sberbank.

S EDB zpráva by měla být, že pokud jde o podíl půjček, které se podařilo vytvořit zpoždění, se zvýšil z 14,07% na 17,62% na konci března 2016. Ale teď vidíme nový trend - podíl splatnosti postupně snižuje.

Analytici se domnívají, že výsledkem politiky zpřísnění bank ve vztahu ke kvalitě jejich úvěrových portfolií. Například některé banky zpřísnily české bodování (recenze procesní solventnost dlužníka) uložila omezení na frekvenci nových úvěrů, posílila ověřování a mezibankovní spolupráce. Vzhledem k tomu, podíl "špatných" dluh v celkové hmotnosti úvěrů klesal.
Nyní můžeme říci, že se očekává, že tento trend perelamavsya a zpoždění dále růst. V reálném spotřebitelské úvěry za poslední rok změnilo, české banky již nejsou ochotny půjčovat vše v řadě, přeorientovala na lepší dlužníků, včetně držitelů platebních karet.