Úrokové náklady z úvěrů a půjček na STS


Vydáno: 17.11.2016

V rámci zjednodušeného daňového systému (STS) je spousta podnikatelů. Je to velmi pohodlné - není potřeba v různých druzích daní a poplatků rozumět, poznat sám sebe - platit včas vše v jednom účtu a hrát. A platy se požadovaná účetní - proč tento podnikatel účetní? Opět - úspora. Existuje několik schémat STS. Samostatní podnikatelé mohou pracovat, platit pevnou patent. Kromě toho, že je schéma s platební 15% daně, a tam je 6%.

To vše je v pořádku, je tam jen jedna otázka: v případě, že společnost potřebuje vydat úvěr na rozvoj podnikání nebo nákup jakéhokoli zařízení, jak zaplatit úrok ve stejné době, v případě, že firma pracuje na PND a může dělat to v zásadě?

Ukazuje se, že je to možné. Hlavní věc - pro výpočet míry kapitalizace. Ve skutečnosti, podle právního řádu České republiky s použitím tohoto faktoru lze vypočítat maximální výši měsíční platby, můžete platit poukazem ji do nákladů. Jak pro výpočet tohoto poměru a v důsledku toho je maximální přípustná výše platby je popsáno v mnoha diskusní fóra. A mnozí podnikatelé znát schéma plateb bez jakéhokoliv fór.

Ukazuje se, že měsíční platba úroků nesmí překročit částku vypočtenou s použitím koeficientu velkých písmen.
V praxi věci nejsou tak složité, jak by se mohlo zdát na první pohled. Mnoho lidí, kteří ve skutečnosti stojí na těchto výpočtech říci, že nic o nich složité. A co je nejdůležitější - v úvahu všechny faktory a nic chybět.

Schéma úhradu úroků z úvěru vzhledem k nákladům podniku, pracující na ONS výrazně usnadňuje práci těchto firem tím, že úvěry dostupnější.