Top 10 nejzajímavějších faktů o úvěru a bank.


Vydáno: 28.12.2016

Souhlasí s tím, že je těžké si představit moderní život bez bankovního systému a veškeré služby s ním spojené.
Tyto platební a kreditní platební karty tak vážná součástí našeho života, že někdy jsme velmi překvapeni, že v každém obchodě není možné platit na "kreditní karty". A právě možnost půjčit si peníze často pomáhá dostat se z obtížné situace. To vše samozřejmě, ale to, co víme o systému, opravdu? Pak si jen přečíst a zajímavá fakta o úvěru a bank, přes které naleznou vyčerpávající odpověď na tuto zajímavá otázka.

1. Víte, že vůbec první lichváři se objevil v VII století před naším letopočtem?

Většinou operoval v Egyptě a Babylon. A jako zvláštní úvěrovou příjmy použity hliněné cihly s nápisy.

2. Víte, jak populární dnes objevil v bankovním sektoru, slovo "hypoteční"?

Ukazuje se, že ve starověkém Řecku, mnoho poskytovatelů úvěrů na svých dlužníků majetků umístěny speciální znaky podepsal hypoteke (hypotéka). Tato značka znamená, že zpětný dluh včas všechny země půjdou na věřitele uspokojena.

3. Je třeba si uvědomit, kuriózní fakt, že v roce 1752 před naším letopočtem. e. slavný babylonský král Hammurabi zavedlo velmi přísné tresty pro všechny dlužníky pro hotovostní půjčky.

Takže, pokud člověk není schopen otáčet dluhu dluží jako trest zapsat své děti v dlouhodobém otroctví! Ale fakta z úvěrů a banky jsou právě začíná!

4. Ale v Římské říši škodlivých neplatiče potrestaných jinak.

Tak, když neplacení peněžní částky v termínu věřitele měl zákonné právo dát dlužníkovi do hluboké díry dluhu, který je speciálně určen pro který bojoval v zemi. Jestliže ve lhůtě 30 dnů, nikdo z přátel nebo příbuzných s dlužníkem, není mu soustružení peněz, špatné Deadbeat otroci prodána na trhu jako otrok.

5. Ve středu středověku přes širokou paletu mincí byla vysoce rozvinutá řemesla hotovost "směnáren".

Později se tito lidé mají dát uloženo velké množství kapitálu a přiřazen k provádění plateb. Lavice těchto pracovníků často nacházejí v obchodní oblasti, kde velký stůl se konal veškeré hotovostní transakce. Později se jim říkalo bancherii, tj bankéři (z italštiny Banco -. Desce, counter).

6. Stojí za zmínku, že první bankou na světě, také přišel právě v Itálii.

Tato velkolepá budova byla postavena v roce 1471 a přežil až do současnosti. Tento jev se nazývá úvěrová instituce Banca Monto zemřít Pache di Siena.

7. Jak víte, záznam o počtu bank a stability je Švýcarsko.

K dnešnímu dni, země má více než 420 bank, účty, z nichž je celková suma 58 bilionů dolarů! Ale to není všechny fakta o úvěru a bank, které byste měli vědět.

8. Co si myslíte, kdo je nejvíce škodlivé neplatiče finanční dluh ve světových dějinách?

Překvapivě, tito lidé jsou považovány za středověcí králové - jeden z nejbohatších mužů své doby! Mnoho panovníci té doby miloval sbírat hodně hotovostních úvěrů, a nikoliv poskytovat jim schovává za vysokými zdmi svých hradů a impozantní armády. A ti věřitelé, kteří snažil se vrátit dluhy, často zbavena hlavy.

9. Je zajímavé, že ve starověké Indii byl přijat a rozšířený zvláštní duchovní kult spojené s poskytováním půjček.

A hlavně ctil umění byl považován za věřitele vrátit vypůjčené finanční prostředky nikoli násilím, ale mazaný.

10. Je zajímavé, že podle statistik většina mužů si vybrat banku založený na popularitě úvěrové instituce.

Ve stejné době, většina žen věnovat pozornost pouze rychlý servis, žádné velké provize a příležitosti na splácení úvěru v průběhu času. Bohužel další parametry bankovní subjekty, mnoho lidí nestudují. Jak můžete vidět, skutkový stav úvěrů a banky se mohou pochlubit velmi vzrušující a zajímavou historii.