Tým právníků slibuje Čechům ochranu elektronických záznamů příjmů


Vydáno: 08.12.2016

Za téměř 9000 korun ročně nové služby slibuje právní pomoc v případě daňového penále.

V Česká republika zahájila AntiEET.cz stránky, které za poplatek 8,990 švédských korun ročně příslib poskytnutí české podnikatele, kteří nechtějí připojit k elektronickým účetních zisků, právní pomoc v případě přijímání sankcí od daňové správy. Počet případů ročně není omezen.


Tvůrci stránek se připomíná, že virus v počítači nebo problémových zpráv podnikatelů v České republice čelí pokutu ve výši 50 tisíc eur, a non-vydání šeku skončil inkoust v hotovosti nebo selhání v připojení k Internetu - až do výše 500 tisíc eur.
Tento web tým právníků je přesvědčen, že spor s úředníky, kteří jmenovaný trest musí vyhrát.
"Vzhledem k tomu, že daňové orgány nikdy jednat v souladu se správním řádu, vše je řešeno v souladu s daňovým řádem, a jsme si vědomi faktu, že během projednávání dělají desítky chyb," - řekl Mikayel Hovhannisyan, individuální projekt a známý blogger videa na YouTube.
Vlastník portálu je AntiEET.cz podnikatel Peter Kotsourek, který spolu s Hovhannisyan rovněž poskytuje pojišťovací služby z pokut, které mu pomohli získat dobré zkušenosti při zacházení s úředníky.
"Úředníci se snažil zastavit svou činnost, ale jejich úsilí bylo marné," - řekl Kotsourek.
Nicméně, Česká advokátní komora varuje zaměstnavatele od využívání těchto služeb.
"Můžeme si dělat, co se vám jedinou společností s příslušnou jurisdikcí, ale tento pán (Peter Kotsourek. - Cca) Pracuje jako jednotlivce i firmy antiEET nikdy registrován. Já bych nedoporučoval používat tyto služby, "- uvedl mluvčí Yves Haloupkova deska.
Dne 1. prosince, elektronický záznam příjmy nutná pro vstup do hotelu a restaurace, od 1. března 2017 - Zástupci velkoobchodu a maloobchodu, 2018 - všechny ostatní, včetně kadeřnictví, řemeslníci, obchodníci se na farmářských trzích a festivalech, právníků a astrology.
Inovační Kritici poukazují na to, že mnoho malých podniků prostě nemají čerpat implementaci nového systému a budou nuceny ukončit nebo - přinejmenším - výrazně zvýšit ceny. V tomto ohledu země držel protesty proti novému systému, ačkoli někteří upřednostňují opustit ministr financí zprávu přímo na svých kontrol.
Ministerstvo financí zase zdůraznil, že nový systém bude pomáhat v boji proti daňovým únikům, a připomíná, že na daňové správy má zvláštní sekci, kde můžete oznámit selhání získat šek na platbu za zboží a služby.