5 tipů, jak žít od výplaty k výplatě


Vydáno: 06.06.2017

„Výplaty k výplatě“ období, podle různých průzkumů veřejného mínění je domovem asi třetina obyvatel ČR, což znamená, že asi 3 miliony Čechů myslí o možnosti pokračovat zachránit. Jsme připraveni pomoci v této situaci a dát pět efektivních tipů, jak snadno ušetřit peníze na konci měsíce.

  • jasný přehled o svých financích. Hlavní věc, kterou v tomto okamžiku - mají jasnou představu o své příjmy a výdaje. Stačí vzít kus papíru a rozdělit jej na dvě poloviny. V jednom záznamu všechno získal v druhé - všechny běžné výdaje za měsíc. Je to opravdu velmi pohodlné.
  • Plán na pravidelných finančních nákladů. Znáte své příjmy a výdaje za měsíc. Úžasné. Naučte se plánovat své náklady, které nejsou součástí vašich klíčových finančních nákladů. Patří k nim například letní dovolenou, nákup zimní oblečení nebo snad daň (pro podnikatele). Pokud víte, že během čtyř měsíců budete muset koupit nový telefon za 5000 Kč, můžete snadno spočítat, kolik měsíců budete muset být odloženo.
  • Princip „třetí strany“. Některé věci nelze plánovat, tak upozornit rezervu v podobě několika set korun za karty z úspor. Přestože úrokové sazby z tohoto typu je minimální, ale na konci funkčního období budete příjemně překvapeni kulatým částku ve vašem účtu.
  • Down s impulsní nákupy. Tento typ obchodů je často narazí na kapsu obyčejných Čechů. Finanční disciplína je klíčem k vyváženému rodinného rozpočtu. To neznamená, že budete muset úplně opustit nákup sladkostí nebo malý dárek pro váš milenec - udělej to rozumně.
  • Porovnejte cenu. Pokud se rozhodnete koupit něco, nejprve porovnat nabídky na trhu. Nemá smysl kupovat hned. Vždy číst recenze a doporučení. Můžete použít web pro porovnání všech nabídek na tento výrobek.