TIPS, jak používat dočasně najímaných přes


Vydáno: 26.06.2017 | Aktualizace: 26.06.2017

V průběhu prázdnin, kdy většina zaměstnanců si chtějí odpočinout, existuje alternativa v podobě sezónních pracovníků na léto. Studenti vždy velmi dobře hodí, ale také to může proměnit v noční můru pro zaměstnavatele. Pojďme se podívat na to, jak vybrat ten správný zaměstnance a jak správně zařídit.

Osoby, které užíváte na dočasnou práci, musí dosáhnout věku 15 let. Výjimkou jsou umělecké, kulturní, sportovní a reklamní činnost, ale pouze v případě pracovních podmínek nepoškozují fyzické, morální a sociální úrovně rozvoje mladých lidí. Je také nutné, aby mladí pracovníci dokončili povinnou školní docházku, a dílo není v rozporu s jejich navštěvují výuku v obecně vzdělávacích programů.

Webové stránky a sociální sítě - jeden z nejvýhodnějších míst pro reklamy a uchazečů o zaměstnání, kteří hledají práci. V sociálních sítích, existuje mnoho internetových stránek věnovaných k hledání zaměstnání, stejně jako společný set v brigádě, diskutovat o zaměstnanosti v různých odvětvích hospodářství, atd. Personální agentury - to je další možnost nastavit pro sezónní práce, ale tady je třeba si uvědomit, že část peněz agentura bude mít sami.

Jaký je plat sezónních pracovníků? Výše odměny za práci závisí na vykonané práce a konkurence v regionu. Plat brigády je cca 100 Kč za hodinu, ale důležitější práce tyč může být zvýšena na 130 Kč.

Když nemoc dočasný zaměstnanec (v případě, že měsíční příjem měl ne méně než 10.000 korunách za měsíc), položil nemocné. Pokud celkové mzdy na základě smlouvy pod 2500 korunách za měsíc, nemocnice nemůže být zaplacena.

Práce s sezónních prací zaniká v okamžiku, který je stanoven ve smlouvě. Po ukončení smlouvy je zaměstnavatel má možnost prodloužit smlouvu o další dobu určitou. Je důležité, aby v případě menšího sezónní pracovník, pak zváží své budoucí návštěvy obecné vzdělávací instituce.