Tím snazší uvedení do provozu: získat úvěr na podnikání nebo spotřebitelský úvěr?


Vydáno: 27.10.2016


Co se hodně o chladném podnikatelský nápad, pokud žádné finanční prostředky na jeho realizaci? Takže první úkol pro uvedení do provozu - hledat zdroje peněz: vlastních úspor, investic (peníze z fondů rizikového kapitálu, a mnoho dalších), nebo úvěry. Podnikatelé, kteří přestali na druhé verzi bude užitečné vědět, zda jej aplikovat do banky jako obchodník nebo by měl být skromný a přijde jako jednotlivec?

Bezprostředně třeba upřesnit, že úvěry poskytnuté je pro zahájení podnikání, na trhu je malý. První kroky musí provést sami osobními úsporami či investicemi. Šest měsíců - to je minimální doba společnosti, po dosažení kterou jsou banky ochotny, byť neochotně, aby poskytli "pomocnou ruku" (pro komerční podniky zahodnaya konzola může být nižší - od tří měsíců).

Co potřebují záchranu?

To vše závisí na politice konkrétní banky, ale souhrnný seznam možných podpory pro začínající podnikatele je:

nemovitostí, včetně osobní;
vozidla;
pozemků;
zařízení, výstavba a firemních aktiv;
vlastnost, která je koupil za vypůjčené peníze;
cenných papírů;
zboží, materiálů a surovin.
Alternativně, dlužník může používat ručení Regionální fondy na podporu malých a středních podniků. Některé velké banky mají programy pro mikropodniky, které poskytují úvěr bez zajištění.

Kontokorent - auto půjčky zákazníkovi banky běžný účet, aby bylo možné provést platbu, a to i v případě, že nemá dostatečné nebo žádné prostředky na účtu.
Najít spotřebitelský úvěr bez zajištění zdánlivě jednodušší, můžete tak učinit další fyzické osoby kauci. Ale pokud je částka velká - dlužník musí mít buď velmi vysoký příjem, nebo ho třeba ještě dát do zástavy byt, dům s pozemkem, vozových.

Co je levnější?

Průměrné sazby ze spotřebitelských úvěrů se pohybuje v rozmezí 20-30% ročně. V případě, kdy půl až tři roky, například platit v důsledku banky bude mít přibližně polovinu této částky.

Podnikatelé, kteří již pracují nejméně 3-6 měsíců, může počítat s rychlostí 15-19%. Ale v ideálním případě, maximální rychlost banky neukazují, v závislosti na portrét dlužníka a jeho účely.

Dokonce se souhlasem vysoce rizikové půjčky pro uvedení do provozu (což v současné situaci, bohužel, zdá nepravděpodobné), většina českých banky nabízejí úrokové sazby z podnikových úvěrů se příliš neliší od spotřebitele. Samozřejmě, že program státní podpory, která může získat úvěr ve výši 11%, ale téměř všechny jsou omezeny cíle a odvětví programu. Je třeba připomenout, že poplatky za registraci, vydávání a servisních půjček, žádné maloobchodní zákazníky v úvěrů do podnikové nebyl zrušen, mohou tvořit 0,5-1% z částky. Ale začínajících podnikatelů k dispozici odklad pro splácení jistiny za 6-12 měsíců.

Čím rychleji?

Fyzická osoba, když se odkazuje na bance musí předložit přihlášku, pas, jiný doklad totožnosti (cestovní pas, průkaz nebo potvrzení o pojištění řidiče státní penze) osvědčení potvrzující svou platební schopnost, ověřená kopie pracovní záznamu a dokumenty vzhledem k bail , Jeho banka bude reagovat během 1-3 dnů.

Podnikatelé muset počkat déle - v průměru asi pět dní, ale existují banky, které ležel do aplikace dva týdny. Skutečnost, že zaměstnanec úvěrové instituce budou muset jít do jiného místa podnikání na svědky své skutečné existence.

Papírové malé podniky potřebují dokumenty tvoří, a registrace, účetní závěrky, dokumenty z obchodní činnosti, obchodní plán. Tento seznam může být prodloužena na žádost správce.

Kdo má více šancí?

Podle obchodního uložila přísnější požadavky než zákazníky - fyzické osoby. Takže pokud jde o schválení žádosti o úvěr ve druhé kategorii dlužníků pravděpodobnější.

Spotřebitelský úvěr je jednodušší, pokud jde o hodnocení rizik, jak původně analyzovali specifika dlužníka - věk, reálného důchodu (nikoli předpovídal zisk) a dalších faktorech. Na tomto základě mohou banky rychle určit parametry úvěru, jeho náklady a nebezpečí.
V startech specific projekt ziskové marže jsou často jen hypotetické předpoklady. Výsledkem je, že tyto půjčky jsou více rizikové. Banky ve skutečnosti, s výjimkou úvěrového rizika muset sdílet rizika s podniky, které finanční instituce méně typické.

Na to, že má financování od bank lze očekávat uvedení do provozu?

Skutečností je, že pro získání úvěru je velmi obtížné, banky raději půjčují jen prověřené dlužníky - právnické osoby, ve které byl otevřen účet, které vklad je plat projekt, atd. Ale i nové zákazníky bank v takových situacích může najít způsoby rozvoje podnikání.
Například z prvních dnech zákazníka běžného účtu mohou zacelit mezeru v hotovosti přečerpání. A pro účast ve výběrových řízeních a smluvních závazků může upozornit na bankovních záruk.

závěry

Spotřebitelský úvěr pro otevření jeho případu dostat jednodušší, ale prakticky není potřeba žádné zajištění.
V spotřebitelských úvěrů by měla vyřešit problém oficiálního potvrzení příjmu - pravděpodobně začínajícím bude i nadále pracovat jako zaměstnanec nebo volné noze, a jejich práce se zabývá ve volném čase, nebo požádat své příbuzné sjednat půjčku, například - pracovní ženě.
V případě, že spuštění hořel, vrátit vypůjčené peníze, bude mít stále, takže rádoby podnikatel bude muset narychlo hledat práci nebo prodat zajištění.
V případě, že banka odmítla úvěr se začínajících zůstává: běžet nezávisle sbírat a prodávat soukromý majetek ve formě nemovitostí / vozidla nebo se obraťte na fond rizikového kapitálu, který, je-li zájem, můžete investovat do projektu výměnou za podíl na společnosti zhruba 20 až 40% ,
Pokud žádná z možností získávání finančních prostředků nefungovalo, je obzvláště chytrý a vytrvalý věnovat pozornost a nechte se inspirovat současné pozitivní příklady spuštění projektu bez vlastních nebo vypůjčených prostředků:
tím, že přitahuje odborníky v projektu (například vyvinout webu) bez placení - za podíl ve společnosti;
Hledání podle práci placings zdarma (s pronájmem v budoucnosti);
darů ze strany uživatelů zdroje a získávání finančních prostředků pro výrobu budoucích publika přes kraudfandinhovye oblasti.