Téměř jeden z pěti mikroúvěrů kazí úvěrovou historii dlužníka


Vydáno: 28.10.2016 | Aktualizace: 28.10.2016

Téměř jeden z pěti mikozaym (18,82%) podávaný se zpožděním, a mezitím české mikrofinanční organizace musí předložit svedeniyaoih dlužníků úvěrovými institucemi. To znamená, že 260,347 půjčky zbavit své vlastníky, která by mohla dostat další půjčku.

Změny, která vstoupila v platnost loni v létě vedly k tomu, že před Národního úřadu pro úvěrové historie (NKBI) byl více informací než 1,382,993 stávajícího dluhu. Často zpoždění umožňuje zákazníkům, kteří jsou zpracovávány na platových mikroúvěry, půjčky a nikoli ke koupi nějakého určitého produktu 24,21 proti 11,79%.

Odborníci odhadují, úroveň zpoždění v odvětví mikroúvěrů dokonce 70% by nebylo důležité, protože rizika jsou často zahrnuty do nákladů na půjčky (hodnotit nich dosahuje 700-730% ročně). Nicméně, pro dlužníky zpoždění schválení na mikroúvěry o nic méně nebezpečné, než je obvyklé zpoždění na úvěr. Až do minulého léta kolem nich prošla předsednictvo úvěrové historie, bezohledný použít mnoho zákazníků. Nyní ještě malý dluh vůči MFI může být důvodem k zamítnutí žádosti o úvěr do banky v České republice.

Připomeňme, poté, co centrální banka zvýšila svou klíčovou sazbu na 17% českých bank byly nuceny zvýšit sazby z úvěrů, a to i v krizi a posílit jejich požadavky pro dlužníky, aby se minimalizovala rizika. To znamená, že šance českých občanů k úvěrům výrazně snížilo, mnohé nutí věnovat pozornost mikrofinančních organizací, jejichž požadavky nejsou stejné.