Tak jak snadné je českým bankám splácet úvěr?


Vydáno: 27.10.2016

Hlavním způsobem, jak ušetřit peníze na úvěr - je to návrat brzy. Ale pokaždé, když před tím, než částečná předčasnou splátku dlužník bude muset napsat odpovídající žádost do banky. Máte-li vydělávat peníze, které převyšují částky plánované na harmonogramu často a "spustit" zákazníci mají hodně. Pak je tu otázka šetří čas. Který z českých bank zálohové procesu je uspořádán nejvhodnější?

Do studie bylo zapojeno 40 bank, které vydaly většinu úvěrů v České republice, na jednotlivce. Pro informace o termínech a tématu byl přijat na telefonu, aby banka částečné předčasné splacení hypotéky, auto a spotřebitelských úvěrů - call centra zaměstnance issledovatelskohho centra.

30 dnů - maximální doba, že banka má právo stanovit oznámení o předčasné splacení. Jak se ukázalo, téměř každá druhá česká banka přejde ke zmírnění předčasné splacení úvěrů, což umožňuje svým klientům, aby vypracovala potřebné aplikace v telefonu nebo přes internetovou banku, ve výjimečných případech - prostřednictvím e-mailu.

Druhá polovina úvěrových institucí trvat na osobní návštěvě v jeho kanceláři, ale umožňuje to po dobu 1-5 dnů před plánovaným datem nebo pravidelnou splátku. Mezi nimi nejpopulárnější mezi dlužníky Sberbank - jeho klienti nemohou být bez návštěvy úřadu dopředu splácet úvěr, ale mohou to udělat jednou denně léčbu. Pouze jeden z osmi bank vyžadovat, aby dlužník informován jeho měsíc.

Dlužník má právo splatit úvěr před oba úplně a částečně bez sankcí a poplatků. Vše, co musíte udělat - informovat banku o tom po dobu 30 dnů, zatímco ve smlouvě o půjčce může být písemné a méně času, ale nic víc.

Je-li dlužník určena pouze cílená spotřebitelský úvěr, může během prvních 14 dnů před plánovaným termínem pro návrat v plné výši úvěru bez předchozího upozornění. Pokud byl vydán cíl úvěr do 30 dnů, může zákazník splácet úvěr v předstihu zcela nebo zčásti bez předchozího upozornění banky.

Částečné platby předem snižuje množství měsíční platby nebo zkrácení životnosti úvěru. Mnohé banky umožňují dlužníci zvolit, že je to mnohem pohodlnější, ale mnozí z těch, kteří poskytují pouze jednu možnost. Zákon není omezen.

Je lepší, aby předběžné platby s pravidelným nebo před?

Banka je oprávněna odečíst částky na částečné předčasné splacení úvěru pouze na den konání příští plánované platbě. Ale ne všechny banky jsou stejné Česká republika - jsou ti, kteří dělat ústupky dlužníkům, přičemž platby v daný den. Proč platit výhodnější zákazníka, nikoliv datum příští platby?
Je zřejmé, že nejvýhodnější varianta pro dlužníka - je, aby předběžné platby vyžadované před jejich odesláním ke snížení výpůjčky. Proč se to děje? Když dlužník dělá předběžné platby ke dni stanovenému, zaplatí v plné výši úroku z předchozího měsíce. Celá částka včasnou platbu jde na splácení úvěru.

Pokud brzy platba před vstupem do banky, peníze je rozdělen do dvou částí - z nichž jedna je zájem, "přiběhl" během tohoto období, druhý - tělo úvěru. Ale pokud je to požadováno datum platby, většina z nich je již v splátky jistiny a jen málo - jak doplatků na úvěr, protože velkém zájmu o měsíc jsou placené a neplacené zájem na zbývající část funkčního období byly vloženy do snížily o výši dluhu.
Čím vyšší je výše úvěru a brzy platba, rozdíl je značný.

Dlužník musí informovat Banku tento měsíc svůj záměr předčasné splacení, ale tam jsou banky mohou snížit termín, nebo dokonce přijímat předčasné splacení den.
Čím dříve představil brzy splátka, tím větší úspory.
Tím, že předčasné splacení bankovního úvěru může zkrátit nebo zmenšit velikost těchto měsíčních plateb, dává zákazníkům nový plán.