Stovky nespokojených podnikatelů v Praze přišel do shromáždění proti elektronických záznamů z příjmů


Vydáno: 06.12.2016

Akce "za pět minut dvanáct" začala v 11:55 a trvala přes hodinu. Podle médií, na Václavském náměstí bylo asi 500 demonstrantů.

Několik set lidí 12.3.2016 odpoledne přišli na Václavském náměstí v Praze zúčastnit demonstrace proti zavedení elektronického registračního příjmů (EET). Rally, nazvaný "pět minut do 12", kterou pořádá Sdružení podnikatelů a manažerů ve spolupráci s Okresní hospodářské komory v Jablonci nad Nisou a pohybového Radostné Česko bez EET ( "Jsem rád, že Česká republika bez EET»). Předseda Asociace státu volal EET nástroj pro sledování podnikatele.
Připomeňme zákon o elektronických příjmy záznam vstoupila v platnost ve čtvrtek 1. prosince. První systémy jsou připojeny k stravovacích a ubytovacích služeb. Podle nejnovějších informací o finančním řízení, restauratéři a hoteliéři již více než 6,7 milionu v hotovosti šeky poslal.
Demonstranti přinesli transparenty, které EET ve srovnání s bývalou Českou KGB. Lidé také rozloučili s svobodného podnikání; řekl chtějí svobodu, nikoliv diktaturu. Dalo by se slyšet volání "Down Babisha" a "Babisha skládka!". Tato akce začala přesně v 11:55 a trval přes hodinu. Podle reporterového ČTK, v této oblasti bylo asi 500 lidí.