Stavební spoření: Past na rodiče


Stavební spoření: Past na rodiče

Nejvyšší soud v Praze schválil rezoluci, spořitelny nemají právo odstoupit od smlouvy o stavebním spoření uzavřených ve prospěch dítěte a rodiče platí vydělané peníze bez výslovného souhlasu soudu.

Nicméně, spořitelny budou i nadále otevírat účty ve jménu dítěte a standardního postupu zaplatit nahromaděné množství, včetně státních dotací po uplynutí doby platnosti smlouvy.


Co je to - stavební spoření

Stavební spoření do dalšího bydlení v České republice jsou populární, protože je to jeden z nejlepších způsobů, jak nejen výrazně zvýšit kapitál, ale také snadné získat peníze na bytové potřeby. Tento proces zahrnuje fázi spoření, a proto je akumulace fáze procenta.

Tak, přes státní vytvořily příznivé podmínky pro akumulaci kapitálu a řešení problému bydlení, navíc je to skvělá příležitost žít bez starostí a odešel, stejně jako poskytnout svým dětem pohodlný budoucnost. Nicméně, jak výše popsaném případě je lepší postupovat opatrně při jednání s nezletilým.

Postup stavebního spoření je následující. Spořitelna navrhuje otevřít zálohu, úroky z vkladů je v průměru o 3-4% ročně, nepočítaje v to opatření rozpočtové podpory státu - 10% ročně (maximálně 2000 euro).

To je důvod, proč jsou bydlení stavební spoření považovat za atraktivnější než u běžných bankovních vkladů. Kromě toho si zákazníci mohou vzít půjčku za výhodných podmínek s nízkou úrokovou sazbou, což je dost hromadit 35% cílové částky, a budete mít možnost získat zbývající 65%. Optimální množství pro vklady se považuje za 20.000 Kč za rok.

Chcete-li otevřít účet, musíte mít pas nebo jiný doklad identifikující osobu. Je-li účet otevřený pro dítě mladší 18 let, musí také předložit rodný list.

V systému bytového stavebního spoření jsou některé detaily: například v případě, že osoba, jejímž jménem otevření účtu zemře, úspory převedeny do jejího právního nástupce specifických (nebo dle smlouvy). V případě několika dědici, a oni nedokázali dohodnout mezi sebou, jehož jméno bude převedena na účet uspořených prostředků je zrušena.

Je třeba připomenout, že nashromážděné finanční prostředky po vypršení smlouvy bude zaplacena ihned, platba často musí čekat po dobu tří měsíců, ale nic víc.

Pokud jste se rozhodli otevřít více účtů, neměli byste očekávat, že tímto způsobem dostanete více peněz. Namísto toho budete muset zaplatit poplatek za každý vedení účtu, a náklady mohou mít větší význam než úroků.
V České republice existuje pět společností zapojených do bydlení stavebního spoření - je Českomoravská stavební spořitelna, Modrá pyramida, Raiffeisen Stavební spořitelna ČS a Wüstenrot.