Stát může koupit stavební pozemky ve stálých cenách


Stát může koupit stavební pozemky ve stálých cenách. Nový zákon o zpětném odkupu urychlí výstavbu silniční závody v České republice.
Česká republika se nachází 140 kilometrů dálnice, a letos se na silniční stavby, plánované práce na dalších 130 km. Ale předpokladem pro úspěšnou stavbu silnic by měla být včasná nákup pozemků. Z tohoto Parlamentu ČR schválila novelu zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury. 13.ledna Senát musí schválit dokument.
Šance, že změny se projeví na jaře, opravdu skvělé. Poslanci nabízejí v listopadu loňského roku v Parlamentu schválila v prvním čtení. Tento týden novela zákona podpořil senátního výboru pro veřejnou správu.
Poslanci nabízené místo stávajících maximálních cenových limitů pro výkupné sekcích představí pevné ceny a omezit bonusy pro nákup pozemků od zemědělců a lesníků v. Změny umožní, aby stát koupit pozemky, které mohou být použity nejen pro výstavbu dálnice, ale železnice a vodárny.
"Návrh zákona zajistí přípravy na výstavbu dopravní infrastruktury v České republice bez vážných problémů," - řekl premiér Bohuslav Sobotka inovace.
V případě, že Senát schválil změnu a prezident podepíše Miloš Zeman, budou čeští investoři nebudou moci nabízet vlastníkům pozemků nebo 8 nebo dokonce 16 krát více, než je cena stanovená znalcem. Nyní se náklady na staveniště bude určena konstantním faktorem 1,15.