Srpen v České republice byl rekordní z hlediska poskytnutých hypoték


Vydáno: 31.08.2016

Navzdory očekáváním analytiků, že poptávka po hypotékách se bude snižovat v České republice, Češi se staly mnohem aktivnější budou úvěry na bydlení.
Srpen v České republice byl rekordní z hlediska poskytnutých hypoték.
V první polovině letošního roku, banky v České republice poskytla 54.000 hypotéku na 102 miliard eur, také rekord. Za stejné období bylo také uděleno 54.000 hypoték, ale celková částka na nich pak bylo 88 miliard kroons. Údaje zveřejněné na Ministerstvu pro místní rozvoj. Podle odborníků se tento rok slibuje, že vytvořil nový rekord.
V srpnu letošního roku, podle ministerstva pro místní rozvoj, celkový objem hypoték činil 23,8 mld korunách a největší údaj za 21 let (stejně jako mnoho let jako českých bank, které pracují s hypotékou). Ve srovnání se srpnem loňského roku do srpna hypoteční bylo uděleno více než 1/5.
Přestože analytici a zástupci bank myslel, že poptávka po hypotékách se bude v letošním roce klesat, nastal opak. Češi jsou aktivní na hypotečních úvěrů, hypoteční trh v zemi roste. Tyto závěry přišel Investment Broker Consulting analytik a odborník na českém hypotečním trhu Martin Novák.
Podle něj není nic překvapivého v tom, že v srpnu tam byl rekordní čísla, protože to je konec léta. Obyčejné zvyšující se zájem o hypotéky, on věří, lze očekávat, že v listopadu a prosinci. Objem hypoték v prvních šesti měsících roku 2016 již dosáhly výsledky pro všechny z roku 2006 a dvakrát překročila v roce 2004.