Spořicí účty v České republice je stále méně výnosné


Vydáno: 19.08.2016

Úrokové sazby na spořících účtech v České republice i nadále klesat - nejlepší nabídky na trhu dosahuje sotva 1%, což je stále ještě není nabízena pro všechny.

Od července letošního roku, sazby na spořících účtech a snížit Air spořitelny a v poslední době oni snižování sazeb v květnu.

Air Bank slíbil, že zákazníci, kteří používají banky a další služby, které nejsou cítit změny, které banka měla učinit k zastavení růstu vkladů znevýhodnění v tuto chvíli. Základní sazba se sníží z 0,7% na 0,5% ve výši 250 tisíc korun. - Velké množství musí počítat na 0%, ačkoli dříve to bylo 0,1%. Zákazníci jsou nejméně 5 krát za měsíc Platba kartou Air Bank, obdrží sazbu na 1%.

Ve zákazníky spořitelny, kteří využívají pouze spořicí účet obdrží sazbu 0,53% z vkladů až 300 tisíc. Euro (dříve to bylo 0,2% vyšší). U vkladů nad 300 tisíc. Korun bude šířit sazbu 0,23%. Pro zákazníky, kteří využívají bankovní účet Sberbank, bude rychlost poklesne z 1,1% na 0,83% (ve výši 300 tis. Eur).

Klienti Equa bank v červnu obdržel ve výši 1% pro zbývající část běžného účtu a 0,3% - na úspory. Na počátku května snížené sazby a banky ING - z 0,7% na 0,5%. O něco více než 1% na spořicí účet nabídl jen Zuno Bank a Raiffeisenbank, ale pouze pro aktivní využití jiných bankovních služeb.

Ve velkých bank sazby jsou mnohem nižší - 0,4% v České spořitelny, 0,3% v ČSOB a méně než 0,1% v Komerční bance.