Splátka úvěru: Tipy pro dlužníky


Vydáno: 26.09.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Credit - je velká zodpovědnost a je známo, že to trvat mnohem jednodušší, než plat. Odborníci říkají, že je třeba uhasit dluhu správné, ale je to dost si pamatovat několik tipů. Jaký druh desek mluvíme?

Optimalizovat náklady. Pokud alespoň jeden měsíc opravit všechno, i ty nejmenší náklady, můžeme vidět, co by mělo ušetřit. I malé množství rychle týkat například úrokové platby.
Pokud je to možné, aby se měsíční částku, která přesahuje minimální platbu. Pokud existuje i možnost částečného předčasného splacení, ale rozhodně je třeba využít.
V žádném případě neberou na splacení úvěru, který má novou. To hrozí zasáhnout ve velmi vážné dluhové pasti, protože počet kreditů bude neustále zvyšovat.
Nesnažte se skrývat od banky. Pokud život vznikl nepředvídané okolnosti, za nichž zaplacení úvěru obtížné, je nutné informovat banku. Žádná finanční instituce není zájem vymyslet proces. Dlužník může nabídnout například snížit úrokové sazby, změnit splátkový kalendář. Vždy byste měli pamatovat, že nečinnost bude vést k velmi vážným následkům.