Splácení úvěru — jak správně provádět?


Vydáno: 09.11.2016

Získání úvěru je, že dlužník přichází do extáze, a domnívá se, že cíle je dosaženo. Ale nejdůležitější je ještě před námi, je třeba ho splatit, a ano, i v čase. Vypadá to jednoduše, ale velmi často v procesu splácení vyskytují sporné situace mezi bankou a dlužníkem. Vznikají proto, že dlužníci nemají dostatečnou finanční gramotnost, a v některých případech, zaměstnanci banky nejsou zcela radí svým klient o splácení.

Příčiny chyb při splácení půjčky

Při získávání úvěru se vždy vydávají harmonogram splácení úvěru. V takových případech je vše jednoduché, musí platit úvěr na uvedenou grafiku. Mnozí věří, že je možné platit velké sumy, tak je půjčku možné splatit rychleji. Ale po provedení částečného předčasného splacení úvěru nedojde, protože k tomu je potřeba napsat samostatné prohlášení. Při provádění platby o větší velikosti potřebovat částka odečtena a zbývající peníze jen tak ležet na účtu. V některých úvěry, například, při použití kreditní karty, ne pevnou částku. Tam je minimální poplatek, který se počítá v procentech k výši dluhu. Dlužníci ne vždy mohou správně spočítat částku, z tohoto důvodu je možné недоплаты na půjčky. Dokonce i v případě, že částka недоплаты malá, neznamená to, že ji lze zanedbat. Mnoho bank uložena pokuta za prodlení fakt.

Jak zjistit o stavu dluhů?
Bankovní systém se vyvíjí, existuje mnoho způsobů, jak zjistit o stavu pohledávek z úvěru bez návštěvy pobočky banky. Doporučuje se po každém splacení půjčky, volejte zákaznickou podporu banky, a dozvědět se o tom, zda je vše v pořádku. Tyto řádky jsou obvykle zdarma. Budete mít jen pár minut na komunikaci s operátorem, ale to застрахует vás od sankcí ze strany banky z prodlení a zanesení na černou listinu. A nejlepší možností je připojení internet-banka. Téměř všechny banky poskytují tuto službu. V takovém případě si můžete sami, když bude volný čas, seznámit se stavem pohledávek, prohlížení bankovní výpisy a tak dále. Úplné splacení úvěru. Pokud v průběhu aktuálního splácení úvěru vždy existuje pravděpodobnost, že допущенная při splácení chyba bude odhalena (dlužník navštíví banku, se zajímají o stav dluhu), pak po uhrazení pocity radosti a svobody nutí zapomenout o půjčce. Pokud jste udělal s výpovědní správně a dostali potvrzení o tom, pak je to všechno pravda, můžete být klidný. Ale pokud jste právě provedli poslední splátka, pak se důrazně doporučuje požádat banku o potvrzení uzavření obchodu. Úvěr může být splacen do konce z různých důvodů. Pokud dlužník není požádat o potvrzení, zůstatek úvěru dát na pozdní. Na něj se připisují zvýšené úroky. Klientovi начисляют pokuty, úroky z prodlení, a kazí úvěrovou historii. V takové situaci k bance tvrzení být nemůže. Odpovědnost za včasné splácení půjčka leží na klientovi. Pokud z nějakého důvodu vyšel недоплата, pak je to chyba samotného dlužníka. Často existují situace, kdy klient zaplatil kreditní kartu a vhodil ji na skříň. To je pravda, ale některé karty mají roční poplatek, nebo k nim připojen placené služby, za které jednou za měsíc odečteny peníze. Pokud za tím není sledovat, mohou nastat velké problémy. Nejlepší možností je získání nápovědy o splacení dluhu. Pokud vám vrátí půjčku, nebuďte líní, obraťte se po chvíli do banky a získat potvrzení o tom, že úvěr vámi splacen a smlouva je uzavřena. To nejlepší pojištění od překvapení. Pokud je to možné, že vás špatně проконсультировали o poslední platbu, a možná ještě z jakéhokoliv důvodu čerpání není uzavřen, celá vina padá na banky a jejích zaměstnanců. Vás platit dluhy nutit nemůže.