Speciální úvěry zajištěné obchodními nemovitostmi


Vydáno: 30.01.2017

Tato verze půjčování dnes často volí českých podnikatelů. Jeho hlavní výhodou je menší úrokové sazby, protože rizika bankovní záruky komerčních nemovitostí, je mnohem menší.


Speciální úvěry pro firmy a podnikatele


Půjčky pro které komerčních nemovitostí je zárukou vydanou dnes velký počet českých bank. Termín půjčky jsou obvykle jen 1-2 roky zřídka se dohodly na prodloužení. Roční míra je stanovena na 14-16% v indexu. Vzhledem k tomu, mnoho finančních institucí začal vydávat takové půjčky, konkurence mezi nimi je výrazně zvýšil. Některé banky, aby jejich stálí zákazníci vyvíjejí speciální nabídky, které snižují roční úrokovou sazbu na výši 8-10%, a podmínky splácení dluhu vzrostla na 3,4 let.

Stálí zákazníci českých bank mohou zapojit do programu "Commercial Mortgage", na kterém se dostat sazbu ve výši 8%. Pro ostatní podniky, sazba u těchto úvěrů je 9%. Nabídka je k dispozici pouze v případech, kdy dlužník má pozitivní historii.

V případě, že klient bude splňovat všechny podmínky finanční instituci, může získat úvěr na 9,5% ročně.

Každý věřitel má své požadavky osoba, například, dlužník může požadovat ručitele účast ve speciálním programu pro banky, které nesouhlasí, aby se zavázaly objekty, které jsou v "Khrushchev" a staženy z pouzdra.

Výpočet úroků


Mnoho finančních institucí se počítá pro každého dlužníka úrokové sazby individuálně, s přihlédnutím k různým faktorům. V těchto výpočtech upozorňuje na výše úvěru, dlužník zvolen podmínek, kvality úvěrové historie kategorie dlužníka, obchodní postavení. Vždy získat lepší nabídku dlužník, který souhlasil s zaplatit počáteční poplatek ve výši 15-30%. Statistiky ukazují, že mnohé z úvěrů zajištěných obchodní nemovitostí jsou po dobu 3-5 let, zatímco meziroční tempo je nastavena na hodnotu, při 13-16%.

registrační proces


Při uplatňování do banky o úvěr se zástavní komerčních nemovitostí musí být provedeno okamžitě ústavních a finančních dokumentů. Banka bude přezkoumat dokumenty a rozhodne, zda takové dohody s dlužníkem. Finanční instituce rozhodnutí obvykle potřebují více než dva dny. Velký vliv na kladné rozhodnutí stanoví dostupnost bankovních kreditních karet, jakož i na jeho využívání banky mohou soudit odpovědnost potenciálního dlužníka.

V případě, že banka má kladné rozhodnutí, je dalším krokem je ocenění. V této době je specialista banka nebo nezávislý odhadce stanovuje hodnotu komerčních nemovitostí, která by měla být zárukou. Po vyhodnocení banka posílá své zaměstnance z hlediska inspekcí zavázala objektu, kdy mu potřebné dokumenty týkající se majetku, který je dlužník povinen předložit. Je-li zástava a dokumenty, které to všechno v pořádku, je smlouva o půjčce. V případě překážky bránící prodeji banky odmítnou vydat půjčky.