Snížení schválení procent z půjček, které dlužníci dělat?


Vydáno: 12.01.2017

V českém finančním trhu, pokles kvality aktiv, úvěrové kvality a omezenými prostředky, které jsou k dispozici, a to i ve velkých finančních institucí. Samozřejmě, že za takových okolností je značně snížena a procento schválení, do značné míry na necílové úvěrů a kreditních karet problém méně - spotřebitelských úvěrů, pro konkrétní výrobek.

Potenciální dlužníci jsou vyzváni, aby poskytli co nejvíce počet dokumentů:

Potvrzena oficiální příjem dostačující k pokrytí částky úvěru a zajistit jejich potřeby.
Kontinuální délka alespoň šest měsíců v této práci.
Další potvrzení své solventnosti a spolehlivosti.
Banka může stanovit další požadavky, teď být pozorní k seznamu dalších dokumentů, které zvýší šance na získání úvěru. Na druhou stranu, dlužníci s pozitivní úvěrovou historii jsou mnohem snazší získat úvěr - pro tyto zákazníky prakticky každá banka má své vlastní speciální nabídky.

Bude pokles bankovních úvěrů vydáno organizacím zvyšovat úrokové dlužníků MFI? Možná, ale jen mírně. I přes zvýšení úrokových sazeb z úvěrů, z velké části z důvodu vyšších klíčových sazeb, celkové náklady úvěru v bankách nepřesahuje 85%. K uspokojení dlužníků alternativu k bankovním úvěrům za mnohem vyšší cenu - velká otázka.

Na druhé straně rizik a mezinárodními finančními institucemi. Tržní podmínky jsou takové, že růst nedoplatků se dotkla všech segmentů. Takže banky zpřísnily výběr dlužníků, tak portfolio MFI budou tvořit "otkaznichkov" - často dysfunkční a nechtělo vrátit půjčku dlužníků. V budoucnu bude hrát krutý vtip s organizacemi a komplikují jejich práci.

Zvláštním tématem je měna půjčování - to je vždy rubl. Měnové návrhy málo, a to je pochopitelné, ve světle nedávných pohybů kurzu. Měnové riziko je tak velký, že dlužníci nejsou ochotni trpět, a to i v případě, že významný rozdíl v úrokových sazbách. Ztráty ve vzestupu dolaru v ceně může být mnohem vyšší.

Hodně spotřebitelských úvěrů, aby půjčky na auta. Nebylo by změnily pracovní podmínky v tomto segmentu, bude hlavním úkolem zůstává úvěr přímo do kajuty. Řada bank se zaměřuje na dealery Zákazník automobilů, kteří si chtějí koupit auto na úvěr.

Co může podpořit finanční trhy v době krize? Za prvé, to je více zapojen a státní regulátory v jeho fungování. V této souvislosti nedávné akce centrální banky je zcela logické. Tento zásah - není jen tak a ne příliš vysoké opatření a především podpora ve formě dotací a daňových pobídek, sledování a stažení z trhu bezohledných hráčů z práce, která postihla oba břehy a fyzické osoby.

Naopak, deregulace je vysoce nežádoucí. Na trhu v dobách krize vždy nabídnout zapolonyaly zálohu ve výši otevřeně přemrštěné ceny, které přitahují zákazníky, ale často vedou k potřebě reorganizace banky a požádat o příspěvky z veřejných zdrojů agentury pojištění na náhradu škody. Tento liberalismus nepomůže finanční trh, ani jeho hráči. Výsledný dopad na nejzranitelnější účastníky - běžní uživatelé bankovních služeb.