Snížená hypotéku není populární mezi mladými rodinami Česká republika


Vydáno: 26.09.2016 | Aktualizace: 26.09.2016

Vláda České republiky nabízí úvěr ne více než 600 tisíc. Eur (22.000. Euro), ale ne dost na koupi nového domu.

Snížená hypotéku není populární mezi mladými rodinami Česká republika
Státní fond rozvoje bydlení dne 21. dubna, kdy byl spuštěn program zvýhodněných hypoték pro mladé rodiny s dětmi v České republice, obdržel pouze 15 žádostí o půjčku, ze které byly schváleny pouze čtyři.
To znamená, že fond vydal hypotéky za 2,4 milionu eur, zatímco roční rozpočet poskytuje úvěry za 100 milionů eur, a autor zákona - Ministerstvo pro místní rozvoj - počítal se 1,8 tisíc Žádosti a 900 kreditů za rok..
"Zájem o žádosti o úvěr a zároveň nižší, než jsme očekávali. Na druhou stranu, dostaneme řadu otázek o zvýhodněných hypotečních podmínek, jako počet žádostí může ještě růst, "- tiskové služby oddělení.
Hlavním problémem je, že maximální částka přednostního hypotečního úvěru je omezena na 600 tis. Kč a mohou pokrývat více než polovinu nákladů na zakoupené bydlení a cen nemovitostí v České republice aktivně roste.
Sazba z úvěru se počítá individuálně na základě základní sazby pro Českou republiku z EU - 0,46% - s přidáním 1-2%. Nicméně, v červnu se průměrná úroková sazba v bankách byl rekordní minimum na 1,87%. Snížená hypotéku se vydává na dobu 15 let, v krajních případech, lhůta může být prodloužena na 6 let nebo pozastaví platby po dobu 2 let. Nárok na takové půjčky mohou mladí lidé do 36 let s dítětem ve věku do 6 let.
Prohlížení podmínky pro zvýhodněné půjčky, včetně jeho limitu, mohou být úředníci konat ne dříve než v roce programu, kdy bude první výsledk