Služby České banky začnou klesat ceny v důsledku rostoucí konkurence


Vydáno: 09.12.2016

Platba za služby českých bank letos po dlouhé přestávce přestaly růst. Důvodem je to, že s příchodem nového bankovního soutěže se stal tvrdší. Výnosy českých bank do konce roku zvýšil téměř o čtvrtinu, o zaplacení svých služeb, které trvalo pouhých 18,6 miliard korunách, což bylo o 600 milionů korunách méně než minulý rok.
Podle odborníků, v případě, že snížení provizí byla v důsledku finanční krize, to spadlo na sazby a marže. Ale opak marže se zvýšila téměř o 4% ročně.
Expertní poplatky Patrick Najera (Patrik Nacher) poznamenává, že ve srovnání s loňským rokem, politika banky účtovat za své služby byl změněn. To platí jak pro jednotlivé zákazníky a podniky či velké společnosti.
Z čísel je zřejmé, že boj o zákazníky, kteří aktivně zvažuje návrhy nových bankovních poplatků se staly důležitou zbraní.
Jiní odborníci se domnívají, že pokles provizí a samostatný pohyb ovlivněn zákazníky velkých bank v nových institucí, které používají politiku nízkých poplatků za služby, jako jeden z hlavních atrakcí. V neposlední řadě touha mnoha lidí a ušetřit peníze, protože klesající celkového příjmu, který byl poznamenán snížením množství určitých bankovních transakcí.
Podle Rod, banky se dohodly, že přijít o miliony eur, kterou obdrží za své služby, stejně jako to. Proto každý klient je žádoucí studovat změny v tarifech od podzimu tohoto opatření se chystá strávit několik bank.
Mezitím se zvyšuje konkurence. V českém bankovním trhu se v poslední době stala velmi přeplněné. Poté, co banka mBank a Fio, která začala přilákat zákazníky na začátku tohoto roku byly tři finanční instituce: Zuno Bank, Air Bank of skupiny PPF a Equa Bank, která vznikla z Banco Popolare Česká republika.
Nejdostupnější účtů, podle analytiků, nabízí mladým progresivní bank. Některé z nich dávají příležitost k účtům bezplatně a bez jakýchkoliv dalších podmínek. Nejdražší bankovní služby poskytuje velké budovy. Mohou nabídnout zákazníkům více poboček, bankomaty a další.
Největší české banky jsou "Česká sporzhitelna» (Česká spořitelna), Československá obchodní banka (ČSOB) a Komerční banka (Komerční banka). Odborníci se domnívají, že vzhledem k jejímu dominantnímu postavení na trhu, musí stanovit nejnižší cenu za své služby, které však nenastane.
Nejdostupnější tržní ceny paradoxně nabízejí nejmenší bank. Objem mezd a platů, které mohou při minimálních nákladech, nebo dokonce zdarma. Otázkou zůstává, jak dlouho bude tato situace trvat na trhu. Je pravděpodobné, že velké banky budou nuceny dříve či později změnit svou politiku o platebních službách.