Slavné české sklo


Vydáno: 12.08.2018 | Aktualizace: 30.08.2018

Pokud navštěvujete dobrou restauraci v České republice, určitě jste se zaměřili na skvělé nastavení stolů a samozřejmě na pokrmy, které se na něm nacházejí. Vzhled, originální design nelze přeceňovat, ale ne všichni určitě ví, že se jedná o velmi známý a vysoce ceněný český křišťál nebo české sklo ve všech zemích světa. Výrobky z tohoto krásného a praktického materiálu mají zvláštní kouzlo kvůli dokonalému designu a jemnému zpracování při výrobě. Jméno je "české" a la Bohemian tento materiál byl přijat kvůli regionům jeho původu.

Také je český sklo se vyrábí na území Čech, které se nachází na západním území České republiky, a "české" sklo se vyrábí v jiných továrnách umístěných na území České republiky. Oba tyto materiály jsou považovány za krystaly vzhledem k obsahu olova v surovinách používaných k výrobě výrobků, což je jeho charakteristický rys, protože tato složka zajišťuje průhlednost, čistotu a pevnost vyráběných výrobků.

Jak rozlišovat falešné

Během vývoje technologie však velmi často najdete padělané výrobky, které na první pohled nelze odlišit od původních výrobků, a aby se při nákupu zabránilo nákupu nekvalitních produktů, věnujte vždy pozornost následujícím vlastnostem:

  1. České sklo (český křišťál) může laquo; zpívat kvůli obsahu stejného vedení v něm. Při určitých podmínkách vytváří dlouhé a melodické vyzvánění: pokud držíte na okraji výrobku mokrý prst; lehce dotýkat jednoho produktu druhého; lehce zasáhla skleněnou rukojeť na stěně produktu.
  2. Ideální čistota výrobků. Výrobky by v žádném případě neměly být bubliny, praskliny, blátivé oblasti, žádné vměstky. Pro původní produkty je toto vyloučeno.
  3. Hra světla. Vzhledem ke speciálním úpravám a průhlednosti výrobku má české sklo vysoký index lomu světla.
  4. Formulář produktu. Všechny výrobky z českého skla mají lakonicky správný tvar díky technologii výroby.

    Buďte opatrní při nákupu výrobků, protože není nic víc žádoucího a příjemnějšího než kvalitního dárku přineseného z výletu a výrobky z českého křišťálu budou nejlepší volbou.