Skutečným problémem virtuálního koruny


Vydáno: 16.01.2017

První česká virtuální měna CZC vzbudilo podezření před startem: den před oficiálním vstupem oběživa byl organizován hackerský útok, který způsobil přetížení serveru a omezit přístup na webové stránky.

 

Podle oficiálních informací, České e-měnu s názvem česká koruna Coin (CZC) byl vyvinut týmem IT specialistů šest lidí v čele Ladislav Faitom provozovatel české TV Nova, na podporu podnikání s využitím internetu v České republice. Online měna se liší od národní k tomu, že podle jeho tvůrců, nepodléhá inflaci - to je jeho hlavní výhodou.

Ale právě teď budoucnost nové měny, lze říci, visí na vlásku. "V současné době naše internetové stránky byl napaden hackery, místo bylo předmětem tzv DDOS útoku. V současné době pracujeme na obnovení systému a přístup ke stránkám "- řekl tvůrce měna Ladislav Fait.

Tento útok - není neobvyklé v on-line prostoru. Typicky, takový scénář je téměř identický útoky, stovky tisíc počítačů, které žádají o přístup k webu, což způsobuje přetížení serveru, což vede k webové stránky není k dispozici uživatelům.

Virtuální měna získal popularitu před několika lety. Nejslavnější z jeho poddruhů dnes považován za Bitcoin (bitkoiny), které vstoupilo do oběhu v roce 2009. Nezávislost elektronická měna od centrální banky a lze ji považovat za prospěch národní měně, a jako významný nevýhodu - stejně jako v případě útoků hackerů výrazně oslabena, jako víra ve stabilitu virtuálního peněžního systému.

 

I když hackeři, virtuální Česká koruna byl oficiálně propuštěn, uvedl Český rozhlas. V vývojáře tiskové zprávě měn uvádí, že vše bude uvolněna asi 100 milionů mincí. V současné době k dispozici uživatelům přibližně 50% této částky, zbytek virtuálních peněz je plánováno na 4 - 10 let.