Sezóna otevřel ve většině českých přírodních nádržích mohou plavat


Vydáno: 11.06.2016 | Aktualizace: 11.06.2016

Sezóna je otevřená, většina etické přírodní nádrže umí plavat. Sinice jsou nalezené v jezeře Makhov, špatná kvalita vody v nádržce zbývá Slunichko v Liberci.
Voda ve většině přírodních vod a nádrží České v České republice na začátku sezóny vhodných ke koupání. Za starých časů bylo zkoumáno sanvracha. Špatná kvalita vody zaznamenán v jezeře Makhov v České Lípě a Liberci v nádržce Slunichko. Lidé s citlivou pokožkou se doporučuje po koupání v těchto vodách se osprchovat. V několika dalších míst sanvracha identifikovány sníženou čistotu vody, která se nezastaví plavání.
Mluvčí Zuzana Liberec Krajská hygienická stanice Balashov poznamenal, že rozmnožování sinic v jezeře Makhov přispět k nepříznivým klimatickým podmínkám, mírné zimy a vzácných deštích. Sinice mohou způsobit problémy s alergiemi, těhotné ženy a děti, které sanvracha upozornit na to, osprchovat ihned po koupání.
Degradovaná kvalita vody v nádrži hrastavskomu Slunichko, podle Balashova spojena se špatnými analýzy minulých sezónách. I když v tomto roce byla voda čistší, konečné řešení problému znečištění potřebovat více času.
Aktuální informace o kvalitě vody v nádržích studovaných lze nalézt na regionální sanepidstantsiy. Sanvracha poukázat na to, že v přírodních vodách může změnit kvalitu vody po dešti nebo možných slevách.
Určit toxicitu vody může být sám sebou: nalít vodu v plastové láhvi a uvidíme, co se stane s ním po půl hodině. Pokud bude zelená částic na povrchu, je to sinice. Pokud jsou rovnoměrně rozloženy do vody, toxických řas.