Sekce bankovní vklady rozvod


Vydáno: 25.10.2016

V případě rozvodu, ne-li vypracováno manželskou smlouvu nebo tam uvedeny mnoho šancí od rubrice majetku, podle právního řádu České republiky, to vše společně nabytý majetek je společným dvojice. Vypracování manželských smluv v naší zemi nejsou příliš časté, takže rozvod začíná aktivní zdlouhavý oddělení majetku, který by mohl přetáhnout na dlouhou dobu.

Je možné, že doba soužití dvojice otevřel společný bankovní vklad. Co ho dělá při řešení rozvodu? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá - je část finančních prostředků. CR Kód se uvádí, že v případě neexistence smlouvy manželství, část aktiv a vkladů se zabývá vzájemnou dobrovolně nebo na základě soudního rozhodnutí. V případě, že soud dojde k prériích, jeden z manželů může podat žalobu, která stanoví svou vizi část vkladu.

Podle zákona o jakémkoli uložení vlastnil o tom, kdo ji otevřel. Vkladatel je považován za jediný a právoplatným majitelem vkladu, druhý z manželů, pokud chce sdílet, bude bránit jeho zapojení do těchto fondů u soudu.

To není jednoduchý proces, protože soud bude muset prokázat, že peníze na bankovním účtu byly získaný během manželství, ale ne před ním nebo po rozvodu. Přijetí nezávislého soudního rozhodnutí bude potřebovat následující informace: datum sňatku, datum otevření vkladové účty, zdrojů finančních prostředků a podíl každého z manželů. Pokud byl vkladový účet otevřen do manželského svazku, bude soud rozhodovat o otázce ve prospěch majitele vkladu.

Tam je situace, kdy příspěvky odhalí jméno věku nezletilého dítěte. V tomto případě se fondy nemohou být dilbi mezi manželi a právem jejich společné výpary, přestože nedosáhla plnoletosti. Rodiče tohoto vkladu mají práva. Příspěvek na jméno dítěte je vidět soudem jako jedna z rodičovských povinností.

Před zkoušek, měli bývalí manželé konzultovat se zkušeným právní expert vědět předem, který je oprávněn k čemu. Tím se výrazně sníží zbytečnou ztrátu času a nervů.