Sanace hypotéku byt. Je dobré vědět dříve.


Vydáno: 27.09.2016 | Aktualizace: 28.09.2016

Většina bytů v domech s typickými plánu, které je naplánováno ještě ve výstavbě. Ale v některých oblastech vlastníky produkují významné změny, ve kterých plánování se liší od specifikované v listu. Tento článek se bude zabývat dvěma otázkami: Jak koupit byt, který je neregistrovaný sanace, stejně jako provést změny a místo v bytě, který je již zastavené do banky.

Co je sanace?
Je-li sanace chápán rekonfiguraci bytu, který vyžaduje změny v datovém objektu výrobek. Tyto změny například Unie koupelnách, nosné stěny a příčky, demontáž skříně, atd je možné legalizovat podle českého práva.

Ambicióznější nápadů (odstranění nosných zdí, který kombinuje balkon a obývací pokoj, předsíň nástupem do děr a žebříků, atd.), Je nepravděpodobné, že zákony. Kromě toho domu vystavuje nejen riziko pro ostatní nájemce, ale může dostat pokutu. Tyto orgány mají právo požadovat, aby majitelé bytů vrátit původní stav areálu.

Z tohoto důvodu koupi bytu přestavbu první implikuje nutnost velmi pečlivém prostudování spisu procesu navrhování - prodej. Pokud se přestavba je nemožné, aby právní předpisy, může dohoda neuskuteční v zásadě (banka odmítá poskytnout úvěr na nákup nemovitostí).

Jak koupit byt na nelegálním sanace?

Pokud plánujete koupit nemovitost úvěr s přestavbu, která může být registrována, existují dvě možnosti:

Obnovení původní podobě před chirurgickým zákrokem. V tomto případě majitel bytu obnovuje plánuje bydlení podle technického průkazu před podpisem smlouvy - prodej. Hypoteční úvěr pak budou vydány za standardních podmínek.
Nákup bytu s přestavbu. Pokud se přestavba je po převodu vlastnického práva, banka má právo uvést v úvěrové smlouvy přestavbu registrační povinnosti na určitou dobu. Pokud existuje bod ve smlouvě jako předpoklad pro vydávání úvěr, je zapotřebí dlužník sami shromažďovat všechny potřebné dokumenty a přijmout opatření za účelem změny technických pas objektu. Chcete-li zaregistrovat, aby se skica / návrh sanace.
Jak provést změny na hypotéku byt?

Vezměme si situaci, kdy byl dům původně koupil na úvěr bez jakýchkoli strukturálních změn, ale později se rozhodl udělat dlužník v každém bytě - což restrukturalizace. Co dělat v takové situaci?

Za prvé, musíte se obrátit na bydlení inspekci o povolení k přestavět (to může trvat nejméně měsíc). V některých případech je nutné připravit předběžný návrh nebo dokumentace podrobně proces opravy. Projekty musí splňovat státní normy a stavební předpisy a zákony České republiky. Typický projekt se připravuje na 3-7 dnů.

Po shromáždění potřebných dokumentů by se měla vztahovat na české bance a aplikovat v jakékoli formě, aby mohly přestavbu. Aplikace bude přidána do projektu a získal povolení. Jakmile se banka vydala usnesení (ve většině případů, banky připravují písemné oznámení do deseti pracovních dnů), můžete začít opravy.

Po rekonstrukci prostor musí znovu registrovat změny v řádném termínu. Organizace vydá nový technický pasport bytu, který musí poskytnout věřiteli.