Růstové finanční aktivum Češi


Vydáno: 24.07.2017 | Aktualizace: 12.03.2018

Finanční aktiva jsou občané České republiky v tomto roce prudce vzrostl na 6,5 procenta z počátku roku, a to - na 5,4 miliardy korunách.

V rámci finančních aktiv i nadále dominují vklady, v nichž domácnosti uložili 2,4 mld. Kč, a které rostly o 7,8%. Hotovost držení veřejného 383 mld. Kč. To je o 10,3% více, než v roce 2016.

Češi podle finanční asociace, zjevně nechtějí riskovat a mít rychlý přístup k penězům uloženy.

Výše aktiv, do kterých lidé investují, se postupně zvyšuje. Investiční produkty finančního sektoru vzbudily největší zájem o podílových fondech.

Hodnota majetku v podobě bytů a domů v loňském roce vzrostla o 2,8 procenta. Je tento typ integrity aktiv a bohatší, pokud jejich majitelé - diskutabilní, zatímco současná situace na trhu není moc dobrá estate.

Můžeme říci, že zvýšené investice do přírodních zdrojů (půda, les) s větší jistotou, jejíž výše je srovnatelná s objemem 1 $ bilionů dolarů. kroons. Hodnota přírodního bohatství, jehož objem je omezený a cena je stále nižší než ceny na západě České republiky zvýšil o téměř deset procent.

Převážná část finančních závazků domácností se skládá z úvěrů činila 1,5 bilionu. kroons. Což představuje nárůst o 7,1% z úvěrů je téměř totožný k růstu finančních aktiv, což může vyvolat dojem, že dluh je paralelně s úsporami a investicemi. Ale objem úvěrů vzrostl téměř 100 miliard korun. Korunách, což není ani poloviční cenu v porovnání s růstem vkladů a hotovosti (207,5 miliardy. Kč).