Rozvedené ženy riziko chudoby


Vydáno: 16.01.2017

V České republice ekonomické důsledky rozvodu mnohem větší dopad na ženy než na muže. Po rozpadu manželství partnerů již vede celkový rozpočet, a pro ženy to znamená ztrácí asi 22% z čistého zisku. Muži, naopak, jsou v lepší pozici. Tato studie prokázala Institutu ekonomie Akademie věd ČR, která se konala ve spolupráci s vládou o lidských právech a Ministerstvem práce. Je třeba poznamenat, že v České republice se rozkládá téměř polovina manželství.

 

Rozdíl mezi příjmy a zředěných vdaných lidí založené na přerozdělování finančních prostředků v rodině. Účinek přerozdělování příjmů v manželství je stejně hmatatelné jako rozdíl v odměňování mužů a žen práce v České republice je velmi vysoká.

Ženy v České republice vydělávají v průměru o 20% méně než muži. Tento rozdíl je jednou z největších v EU. Nízké mzdy a nízké důchody znamenají. Chudoba hrozí více ženy než muže. Led ¾ neúplné rodiny je žena. Negativní dopad na příjmy žen a neplacení výživného a nízké šance na zaměstnání z důvodu péče o děti.

Analýza porovnávala příjmy lidí, kteří byli oddáni do zředěného zisku. Podle Shatavy rozhodující roli "relativně silnou dělbu práce" - jeden partner je více zaměřena na kariéře a zisku a druhá se stará o rodinu a domácnost. To není problém pro ty, kteří žijí v manželství, ale po rozvodu ekonomická slabost může mít značné problémy se zaměstnaností, av důsledku toho příjmů.

Podle studie ženy s neschopností udržet si partnera souhrnného rozpočtu snížila v průměru o 21,5% tržeb. Ženy ve věku 20 až 29 let je rozdíl 37%. Muži naopak po zániku manželství zvýšit své příjmy. Například příjmy mladých lidí ve věku 20 až 29 se zvýšil o 34%.