Rodina a peněz. vyhnout se konfliktům


Vydáno: 07.02.2017

Co si lidé myslí, že vzít? Obvykle - láska štěstí. Ale peníze, jako obvykle, nemyslel. Ale rodinný život také znamená udržovat společnou domácnost. Takže, peníze by musel říci - a čím dříve se diskutovat o některé finanční problémy s jeho polovinu, tím silnější bude vaše rodina.


Buďte upřímní


Smutné statistiky - jeden ze čtyř Američanů přiznal, že osobní účet, který nezná jeho polovinu. A bylo těch párů, které jsou buď v době průzkumu byl ženatý nebo byly společné domácnosti po dobu několika let. Trend vážně. Jak skrýt od sebe obyvatel České republiky, není znám - ale pokud jste neměli zpočátku navzájem důvěřují a schovat se od sebe navzájem peněz, můžete žít dlouhý a šťastný rodinný život? Nicméně, existují výjimky - pokud jste například, polovina získávání peněz na dárek.

snazší hovořit


V praxi, mnoho rodin, a to zejména v prvních letech společného života, vyhnout se diskusi na téma peněz vůbec. Tak často více nebo méně závažné nakupování může mít za následek obrazu a nedorozumění. Souhlasit nepříjemné přijít do obchodu, řekněme, kupovat lednici, vím, co si bude kupovat půl úplně jinou jednotku - špatný model, špatnou barvu, a peníze utratit více, než máte v úmyslu. Stačilo jen mluvit doma - alespoň diskutovat o částku, kterou si můžete dovolit konkrétní nákup.

Vědět, kolik měli vy a váš partner


A vy a vaše polovina by měl přesně vědět, kolik peněz budete trávit na měsíční výdaje. Musíte vědět, kolik každý z vás strávili na vaší kreditní kartě, jak se kvůli hypoteční úvěr nebo auto. Pokud se jakýkoli úvěr nebo jiné dluhy s někým, koho byly přijaty k manželství a "zapomněl" objasnit své vyvolené, pak nyní je čas mluvit o nich.

Veškeré náklady - společné. investice provádějí


Rodinný život předpokládá společnou obhospodařování lesů, a tím vyřešit finanční problémy stále potřebují. To může být provedeno jinak. Člověk by mohl "setkat" platby na čas úvěru, a druhá se bude zabývat otázky investic. Nebo to může rozhodovat a plánovat společně. V každém případě, že finanční záležitosti jsou řešeny efektivně, je třeba diskutovat a plánovat společně.

Diskuse o tom pravidelně


Takže možná by vypadat hloupě v položce deníku "v pondělí hovořit o penězích." Ale je důležité, aby vaše rodina čas o tom mluvit. Ne, ne, když se hádat a podle mého hněvu navzájem si pamatují a nedbalé zmeškané platby a skryté peníze.

Nyní, když rodina a peníze - jsou nedělitelná, je získat nové finanční návyky. Ideal - pokud vedete tradici jednou za měsíc společně tvoří rodinný rozpočet. I když je to asi, schematicky, hlavní věc, kterou budete rozvíjet zvyk společně diskutovat o současné finanční záležitosti.

No, jestli život bude hodit nové výzvy, do kterého bude těžké najít odpověď sami můžete vždy obrátit na finančního poradce, který má odpovědi na mnoho finančních otázkách.