Října vytvořil nový rekord v hypoteční sazby v České republice


Vydáno: 17.11.2016

Úrokové sazby nadále klesaly, i když množství peněz z úvěrů a počet zákazníků klesl loni v říjnu.


Průměrná úroková sazba z hypoték v ČR v říjnu aktualizoval záznam nízký a činil 1,80%. V září činil 1,82%. Výsledky srovnání Fincentr Hypoindex, který od roku 2003 monitoruje dynamiku změny úrokových sazeb z hypotečních úvěrů v České republice bez fixačního období.
V říjnu, české banky na hypotéky zeptal 9484 klienta, který má 484 méně než v září. Méně než ocel a objemu úvěrů - 18.785 miliard eur, což je 822 milionů méně než v předchozím měsíci.
Pokles úrokových sazeb se nepodařilo zastavit ani doporučení České národní banky týkající se zastavení úvěrů do výše 100% nákladů na bydlení. Regulátor doporučuje poskytnutí hypotečního poměr LTV (loan-to-value zástavy) na 95%. Tak se snaží ochránit banky před rizikem platit pro zákazníky, kteří by byli schopni splácet dluh. Vedle posilování hypotečních úvěrů se očekává, že v příštím roce.
Odborníci v oblasti nemovitostí zjistit nedostatek kvalitních stránek, takže ceny budou nadále stoupat. Poptávka výrazně převyšuje nabídku, a prodávat nemovitosti v dobrých oblastech je možné i po dobu dvou dnů. Očekává se, že tato situace bude pokračovat minimálně do poloviny příštího roku.