Řidiči v České republice chce zakázat kouření ve voze, pokud dojde děti


Vydáno: 14.03.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Řidiči v České republice chce zakázat kouření v autě, pokud tam jsou děti. V Parlamentu České republiky zvážily nové novely zákona proti tabáku.
Dnes v Parlamentu vzít v úvahu druhém čtení pozměňovací návrhy k novému zákonu proti tabáku. Poslanci se rozhodne, zda zavést zákaz kouření v automobilech, pokud je dítě mladší než 18 let. V souladu se zákonem budou muset následovat policii. Podobný zákon funguje v Itálii a Velké Británii.
Kouření také chtějí zakázat zoologické zahrady, nástupištích, pod přístřešků na zastávkách a v čekárnách. Mezitím někteří poslanci chtějí diskutovat o zákazu možnost změkčit kouření elektronické cigarety vypálit by mohly být v kinech, divadlech a restaurací. Vodní dýmky může povolit kouření v čaji a dalších institucí.
Poslanci budou také diskutovat o tom, zda povolit kouření na ulici před restaurací. Většina věří, že volba by měla být vedení instituce, které mají být stanoveny s příslušnými výstražnými značkami.
Poté, co pozměňovací návrhy ve druhém čtení poslanci zváží, budou posílat do Výboru pro zdravotnictví, a pak - v Parlamentu, který bude hlasovat.