Reverzní hypotéky - peníze, které platíte bance


Vydáno: 07.10.2016 | Aktualizace: 08.10.2016

Možná jste se setkali termín "reverzní hypotéka", nebo si můžete najít jméno "zrcadlové hypotéky", jestli jste někdy šel do banky a využívat bankovních služeb. V České republice tyto typy úvěrů široký odbočování z ulice. Ale nechal dost lidí, kteří nejsou seznámeni s jeho funkcí.

Klasické hypotéky známe jako půjčku na koupi bytu. V rámci tohoto úvěru dlužníkem měsíční banka vrátí zadaný výši za určitou dobu, dokud nebude splatit dluh a úroky. V situaci s reverzní hypotéku, všechno je přesně opačná - dlužník nezaplatí částku, ale banka mu zaplatí. Banky zaplatit nebo klient jednou, nebo každý měsíc - zdá se významné zvýšení jejich důchodu nebo platu.

Banka v žádném případě dostat své investice zpět, protože implementace dlužník přijde do konce. Například klient může prodat dům nebo opustit. Ale Nejčastějším případem - smrt klienta z důvodu stáří. Je zřejmé, že kruh je uzavřen na lidi ve věku 55 let. Pro seniory rubu hypoteční dává dobré bonusy: získání peněz na dlouhou dobu - klienta jako "živé", jejich bytě. Dlužník spát klidně v noci - s takovým hypoteční vystěhování nejsou ohroženi, a banka nemá právo vzít pryč byt dopředu.


Jaké jsou podmínky pro získání zpětné hypotéky v České republice?

Velkou výhodou reverzní hypotéky z konvenční hypotéky je žádné speciální požadavky na příjmy a úvěrovou historii klienta. České banky především zajímavé věk dlužníka, oceňování majetku atd Základní podmínky, že banka může dělat, klient - majitel bytu, průměrný věk šedesáti let.

Jaká by měla být plochá čerpat její kauci? Za prvé, vzít v úvahu její stav (opravy a připojení komunikace). Za druhé, vzít v úvahu termín zápisu vlastnického práva k bytu - nejméně tři roky! A - Za třetí, tento byt by měl být žádné dohody týkající se převést žádné třetí straně (včetně předběžný).

Zpětná vazba hypotéka - skvělá alternativa smlouva nájemné. Pronajímatel bydlí v tichosti až do své smrti. Noví majitelé bez jejich souhlasu nemůže nakládat bytu. Kromě toho musí starat a platit majiteli určitou částku peněz. Nicméně, to je pouze v případě, že podepsala smlouvu o životním obsah s obsahem. Ale tato dohoda nezaručuje "ráj" podmínky: příbuzní jsou různé. Pokud si nejste zcela jisti, nesobeckost vaší rodiny, je lepší opustit smlouvu o údržbě života.

Co získá dědice?

Pokud jde o psychické pohody, příjemné v této malé úvěry: Přijdete do banky, to vám dává úvěr a splacení stane, obvykle jen po vaší smrti. Ukazuje se, že banka údajně vypočítá, kolik let jste odešel žít. A proto, aby výpočet úvěru. Tato nemovitost je zastavené a později prodal. Banka si vyhrazuje částku, o kterou podepsané smlouvy plus úroky, které v průběhu let přiběhl zájem. A pokud se věci zůstávají - příbuzní zesnulého. Nicméně, příbuzní mohou vykoupit obytného prostoru v bance, je-li taková potřeba.

Konvenční moudrost - tento program umožňuje dědici reagovat na potřeby seniorů příbuzného. Zaměstnanci bank, které čerpají reverzní hypotéku, citovaný následující fakt: dědici začnou popírat úvěry nabízejí finanční pomoc, péče o důchodce, jakmile se dozvěděli o svém rozhodnutí vydat reverzní hypotéky.

Pokud víte, že všechny nástrahy služby úvěr, budete mít příležitost zvýšit svůj kapitál po bytě, což je váš majetek. V tomto bytě jste v žádném případě neztratí! Kontrakt může být rozbito kdykoliv - budete muset splatit dluh.