Retailové bankovnictví v České republice je internet.


Vydáno: 29.12.2016

Nepopiratelný fakt, že žádná moderní banka si neklade za cíl vyvinout jejich vlastní řadu multifunkčních jednotek. Výchozím bodem tohoto procesu je třeba hledat v druhé polovině 90. let. Silniční síť kanceláří v jeho ziskovosti je jasně ztrácí POS úvěrů. Náklady na dceřinou pobočky banky několikanásobně vyšší náklady na cenu pro vydání mikroúvěrů na místě. Kromě toho je bod organizace úvěrů zabere méně času s větší krytí potenciálních spotřebitelů.

Ale chybou si myslet, že s příchodem IT technologií od břehu byly levné kanál propagovat své služby. Rozvoj IT platformy 2016 českých bank přiděleno asi 120 milionů korun. Dříve v roce 2015 tyto výdaje činily 130 milionů a v roce 2014 - tj. Asi 107 milionů Nicméně, obecný trend je, že náklady na zlepšení bankovního softwarových systémů v zemi neustále roste rok od roku.

Zvláštní pozornost je věnována bank vůči mobilního bankovnictví. Rozvoj IT infrastruktury v této oblasti je více než 60% z celkových nákladů. V ideálním případě by platforma by měla zahrnovat designový úvěry zahrnuje hodiny. Že by bylo velmi výhodné, protože banka větev nemusí vždy pomoci zákazníkovi prostřednictvím rozvrhu přídělovou volna. Dokonce i finanční prostředky do mobilního bankovnictví přispívá k dosažení značku. Vzhledem k zavedení mobilních bankovních služeb, jako je například kontrola otevření účtu, úvěrové a depozitní facility českých bank plánuje zdvojnásobit počet svých zákazníků. Analyzovat situaci, můžeme vidět, že příjmy bank ze vzdálených on-line prodeje v roce 2016 činil více než 2 miliardy korun.

Sotva českých bank a dělat špatná rozhodnutí. Zavedení nových IT-bankovní programu vyústilo v ceně asi 40 miliard rublů. Nicméně, vzhledem k rychlému rozvoji technologické inovace implementované rychle ztratila svůj význam. Pro fiktivní volbu strategie banky a zaplatit tuto velkou sumu.

Tam je paradox. - V českých městech s počtem obyvatel menším než 10.000 Man aktivně používat mobilní bankovnictví asi 58% obyvatel. Ale ve městech s počtem obyvatel nad 100 tisíc. Jednotlivci podíl aktivních uživatelů nepřesáhne 51% .To je v první řadě znamená, že pobočky bank v řídce obydlených městech jsou podstatně větší pravděpodobností uzavřena z důvodu nízké ziskovosti v souvislosti s náklady na jejich údržbu, nutit zákazníci stále více používají mobilní možnosti bankovnictví.

Proč jsou banky tak snadné přijmout rozhodnutí o likvidaci své kanceláře a větve na zem? Chcete-li otevřít jen jednu bankovní pobočku měl strávit přibližně 4.000.000 $ korun. Chcete-li otevřít pobočky by měly být další 3 miliony více. Zatímco konvenční aplikace Vzdálená služba způsobí to 3-7 milionů dolarů a umožní zákazníkům možnost pracovat na dálku, bez ohledu na umístění. Je třeba ovšem dodat průběžné náklady na probíhající revize softwaru. Kromě toho, průměrná doba návratnosti aplikace mobilního bankovnictví je 3 let až do 5 let, potřebných k návratu jedno oddělení. V souladu s tím, že české banky budou i nadále posilovat svůj vliv na Internetu a zahrnuje rostoucí počet uživatelů se zavedením mobilních bankovních aplikací.

Můžeme předpokládat, že totéž bude brzy projít rozvoje a mikrofinančních organizací (MFI), nejvíce aktivně vyhledává na internetu. Již na mnoha místech zákazníci MFI jsou schopni žádat o úvěry v režimu přímého přístupu prostřednictvím osobních kancelářské uživatele. Tak, mobilní služby MFI dlužníci mají rovněž možnost vzdálené budoucnosti. Banky strategická silnice dlažební celkový vývoj maloobchodního sektoru finančního trhu a finanční instituce bude jistě trvat od jejich příkladu.