Reklamní půjčky: regulace


Vydáno: 13.02.2017

Spotřebitelský úvěr se nyní stala nejen oblíbenou bankovní produkt v české populaci, ale také nejvíce výnosným byznysem pro české finanční instituce. Touha přilákat více zákazníků ve stále mezibankovní konkurence znamená, že "lukrativní" nám nabízejí úvěr nebo problém na každém kroku. Reklamní billboardy, letáky, plakáty v různých maloobchodních prodejen, a dokonce i osobní předání různých varovných SMS zpráv - to vše jsou obecně poslal učit jednoduché člověka na ulici klasické kreditní omáčka "0%". Existuje nějaký limit na schopnost bankovního zkrášlení realitu? Co tento zákon říká?


Z hlediska hospodářské soutěže ...


Jak jste si možná pamatujete, první spotřebitelské úvěry nepotřeboval reklamy. To je způsobeno tím, že před pouhými 10 až 15 roky byli ochotni půjčit mnohem více než banky poskytující úvěry obyvatelstvu. Dnes se však situace změnila a banky byly v soutěži doslova hon pro každého klienta.

To vedlo k tomu, co dnes nabízíme emisi dluhopisů téměř všude, rozdávali letáky a brožury druhů, zdánlivě atraktivní nabídky úvěrů. Prezentované podmínky těchto takzvaných "prospěšné" návrhy tak daleko od skutečnosti, že zkreslené informace poskytuje bance konkurenční výhodu nad ostatními finančními institucemi.

Například zkušení obchodníci správu takových podmínek převlek sám, že ani není běžný úvěr se standardní rychlostí, že řada českých občanů si myslí, že jejich mysl opravdu zastoupeny bezúročnou půjčku. Co jiného se zaměřit inzerenty? Samozřejmě, že "volné sýr". Nicméně, jak se říká, všechno má limit a schopnost bankovního zbožným přáním taky.

Reklamní půjčky - legitimní a tam


Základní podmínkou pro zákon o reklamních úvěrů je, že pokud obsahuje alespoň jednu podmínku, která ovlivňuje náklady na půjčku (za předpokladu, že úroková sazba) - banka musí být registrovány a další materiální podmínky, které také mohou mít vliv na náklady na úvěr. To znamená, že v případě, že reklama úvěrové návrhy uvedené procento, vydané na základě úvěru, ale také musí být registrován a všechny další poplatky a další související náklady úvěru.

Samozřejmě, že banky se snaží obejít tuto podmínku, pomocí různých triků. Například název podpoře půjčování programu "úvěr na 0%," České banky neznamená, že skutečná úroková sazba u těchto úvěrů je nula, které se tudíž nemusí je, aby hlásili jakékoli úvěrové podmínky jsou předepisuje zákon o reklamě úvěrů.

Týž zákon stanoví, že veškeré další podmínky musí být na dohled od čtečky reklamy, ale to nezastaví někteří bankéři, aby se zapojily v přímém rozporu s ním. Například, mnoho banky používají "nečitelný" text (obvykle písemnou malým písmem někde na zadní straně letáku nebo v jeho rohu), informující o rozpor propagační úrokové sazby pokrytí. Nicméně, toto pozorování, a takové porušení pravidelné "pop", pak pachatelé budou postaveni před soud.