Refinancování spotřebitelských úvěrů: přínosné, nebo ne?


Vydáno: 04.01.2017

Před časem v České republice došlo k rozmachu ve spotřebitelských úvěrů, řada dlužníků již nepočítá svou sílu. V důsledku toho nebyli schopni zcela splnit své závazky vůči bance.

V tomto případě zákon umožňuje dva způsoby: restrukturalizaci dluhu a refinancování:

Restrukturalizace - změna současných podmínkách půjčky a refinancování - nové půjčky za výhodnějších podmínek, jimiž se stávající úvěr splácen.

V případě, že dlužník rozhodl pro refinancování, první věc - je sledovat všechny úvěrové návrhů, které jsou v současné době působí na bankovním trhu a vybrat nejvýhodnější z nich. Nicméně, aby se zapojily do nízké úrokové sazby není nutné. Před spuštěním do banky k podpisu nové smlouvy o půjčce musí zajistit, aby podmínky opravdu ziskové a platby na nové půjčky bude výrazně nižší než ta předchozí.

Bohužel vzít úvěr pro couvání staré je obtížné. Banky se obávají dlužníků, kteří již mají úvěry s jinými úvěrovými institucemi. Navíc, tato skutečnost zhoršuje neschopnost dlužníka pravidelně av plné provádění plateb.

Skrýt z banky existence úvěru je nepravděpodobné, protože dlužník musí přesvědčit zaměstnance úvěrového oddělení, že se rozhodl nevyužít refinancování je, že břemeno stávajícího úvěru je pro něj nesnesitelné a že mohou počítat své peníze. Chcete-li požádat o refinancování spotřebitelských úvěrů budou muset sbírat více dokumentů než u spotřebitelských úvěrů. V ověřený záznam kopie zaměstnání a příjmu potvrzení o kopii úvěrové smlouvy, jakož i výpis z bankovního účtu pravidelnost kreditních plateb a částky dluhu, který. Zkušenosti však ukazují, že české banky mají tendenci zajištění a často popíral i ty nejspolehlivější dlužníků. Proto se často používá tzv skrytou formu refinancování. To spočívá v tom, že spotřebitelský úvěr je vydáno na někoho z příbuzných či známých dlužníků, kteří nemají daňovou zátěž, a vypůjčené finanční prostředky použity na splacení jistiny.