Refinancování hypotéky v České republice - Mythology


Vydáno: 17.02.2017

To by se zdají být nedostatek informačních zdrojů dnes nemají - chtějí vypadat na celosvětové síti, které potřebujete, chcete - obrátit: Ty poradci chtějí - Honor odbornou literaturu. A to vše otevřeně a často zdarma, a to i v případě, že se týkají finančních záležitostí. Odkud pak zaujatý moderní "mýty"? Ale kolem některé oblasti našeho života tvořily celou mytologii, celé kolekce nesprávné doporučení, rady a názory, naslouchat lidem, aby byly špatně, a často nerentabilní jeho vlastní rozhodnutí. Úvěrů tvořil největší množství mýtů o hypotéky, a někteří souvisí s jeho refinancování.


První mýtus - refinancování hypotéky je vždy levnější

Tak v tomto případě slovo "levnější" se vztahuje k procesu navrhování, a samotný produkt. Mezitím obě závěrky je od základu špatně. Začněme s procesem registrace refinancování hypotéky. To není přesně očekávat, že levný - pokud jste v současné době již mají "ruku v ruce" hypotéku, můžete si vzpomenout, kolik si náklady řízení, které vedlo přímo k podpisu dluhových obligací. Takže - smlouva o refinancování, ve skutečnosti, je smlouva stejného úvěru, ale v jiné české banky. Postup je stejný s hodnocením a pojistného zajištění a další "radosti" s dlužníkem. Druhý aspekt - nízké náklady na nové půjčky je v přímém vztahu k nákladům na první půjčky. Chcete-li pracích byly oprávněné, je rozdíl v sazbách mezi stávající a nové půjčky by měla být alespoň 2%. V opačném případě, to vše nedává smysl. Jako by nemělo smysl refinancování hypoték, zdobený 15 let, ve kterém 10 let mají pravidelně provádět platby. Během této doby banka uhradila veškeré své odměny a nyní je pravděpodobné, že vaše platby sestávat z "čisté" dluhu. A malý - pojištění.

Druhý mýtus - pohyblivá úroková sazba by měla být změněna pouze fixní

Takže během krize pohyblivou úrokovou sazbou (stejně jako úvěrů v cizí měně) pro mnoho hypotečních dlužníků se ukázalo, není nejlepší volba. Zatímco banky přišel na to, kdo vydělal více podvodů, a který musí odpovídat za to, že Češi opět mlčky přeplacena své půjčky. Nebo jít do banky pro refinancování - a radil jim jako "poradci" na pevnou úrokovou sazbou. Ale ve snaze o stabilitu porovnat ceny hodnoty - plovoucí a pevná. Dnes si můžete změnit svou nabídku, dokonce ke změně jeho typ - tak proč platit víc? Další bod - plovoucí rychlost je vždy menší, a tudíž méně a množství přeplatek, a tím i výše úvěru vůbec. A vice versa. Tvrzení, s pevnou úrokovou sazbou, můžete odmítnout půjčku, protože ve skutečnosti budou mít nárok na větší úvěr.

Mýtus třetí - rozšířený schválení

Mimochodem - odmítnutí. Dlužníci Mytologie říká, že pokud bude schválen jeden úvěr, pak druhá rovněž schválit. Pokud tento úvěr - hypotéka, kde každý žadatel necelou pohledu elektronovým mikroskopem ... To je jen mýtus, který byl s ohledem na kořeny "kořeny" v předkrizovém období, kdy a hypotéky bez zaplacení dolů, a dokonce by mohl mít stejnou hypotéku, s žádným příležitosti k výpisu z bankovního účtu zisku a ztráty. To je teprve nyní se všechno změnilo - a většina hypotečních úvěrů se staly České platí mnohem více zodpovědně. Proces refinancování celkem je otázka - české banky, spálené dítě na své vlastní neopatrnosti, už není spokojen se jen, že dlužníci hledají kam se má uložit. Takže při sebemenším podezření popřel a to navzdory skutečnosti, že někdo jste vydal úvěr.