Refinancování hypoték. Proč to není vždy možné?


Vydáno: 13.01.2017

Pro hypoteční dlužníci refinancovat úvěrové přísliby - to je skutečná příležitost nejen zbavit zpoždění objevily, ale také snížit náklady na jejich splatnosti, což je zvláště důležité pro ty, kteří ztratili některé ze svých zisků a sotva s sebou nenese platbu půjčky, herectví.

V závislosti na účelu a podmínek programu, můžete refinancovat hypotéku, a to nejen ve svém vlastním způsobem, ale v jiné bance, a v některých případech může dokonce získat restrukturalizace nesplaceného dluhu, který vznikl od dlužníka prostřednictvím dočasných problémů solventnosti. Ale v praxi realizovat naše plány nemohou všichni klienti, stejně jako v procesu refinancování, se mohou setkat s určitými problémy, které brání jim dosáhnout tohoto cíle.

První fáze refinancování - banka souhlas s takovou transakci.

Pokud má dlužník problém s splácení dluhu a ne vždy včas platit požadovaný poplatek, je nepravděpodobné, že odmítl "převod" půjčka do jiného věřitele, jako banka pro něj velkou příležitost zbavit se potenciálně nebezpečných hypotečních závazků, kde se vysoké riziko špatných úvěrů (nicméně, že dlužník se špatnou platební morálkou může docházet k určité potíže se schvalováním předložených žádostí o úvěr, protože refinancování hypotéky jiných bank by ho odmítnout těchto operací). Ale svědomitě klient nemusí vždy souhlasit s "překlad" současného závazku, jsou-li platby včas, banka je nepravděpodobné, že chtějí dát jejich úvěrové kvality soutěžícímu místo zisk z úroků.

V další fázi - žádosti o refinancování.

To znamená, že zákazníci budou mít sestavit kompletní balíček dokumenty (včetně souhlasu stávajícího věřitele o hypoteční úvěry), vyplňovat formuláře, vyžádat posudek stavu odhadované hypotéky, a v případě potřeby dokonce najít ručitele, kdy je stanoveno v programu. Při analýze své banky žádost o úvěr důkladně analyzuje shromážděné množství informací, zkontrolujte stav své kreditní historii, posoudit míru schopnosti splácet a rozhodnout o možnosti refinancování stávajících povinností. To vše může trvat až 10-14 dní, a v případě neúspěchu bude dlužník muset najít jiný věřitele a převzít kontrolu nad celou souhlas postup podané žádosti o úvěr.

Ale nezapomeňte, že refinancování - je možné snížit tlak úvěru, ale velké náklady řízení.

Kromě toho, že při žádosti o spotřebitelském úvěru se bude týkat některé z banky (a pokud se první pokus nezdaří získat schválení nového věřitele, výši nákladů výrazně zvýší), takže vzhledem k tomu, že hypoteční - půjčky s proprietárním softwarem, bude překlad který vyžaduje určitý čas, pak ten okamžik, až majetek nebudou vydávány jako kolaterál, nová banka bude účtovat úroky z vyšší sazby, což je běžná praxe při refinancování. Kromě toho, pokud jde o úspory nákladů, splácení dluhu v rámci tohoto postupu nemusí být vždy prospěšné pro dlužníka v důsledku to může výrazně přeplatí zaplacení hypotéku refinancovat. V tomto ohledu, odborníci radí "přeložit" úvěry jiných bank pouze tehdy, pokud je rozdíl v efektivní úrokové sazby z těchto závazků je nejméně 3% a dluh zůstal alespoň 6 měsíců.