Realitních kanceláří: koupit malý "odnushku" V Praze bylo téměř nemožné


Vydáno: 28.12.2016

V Praze, prodal méně bytů a domů. Nejatraktivnější objekty vydražena přes jejich konečnou cenu roste až stovky tisíc korun.

Vzhledem k vysoké poptávce po bytech v novostavbách, které mohou být částečně vysvětluje rekordně nízké úrokové sazby hypoték, dodávka realitních kanceláří se snížil o 20%. S největšími kupci schodku čelit při výběru "harsonok" (jednopokojové apartmány s kombinovanou kuchyň, obývací pokoj a ložnice) v Praze a Brně. To umožňuje broker ke zvýšení cen. Stále častěji, realitní prodán v aukci.
Nejostřejší pokles v dodávkách zažil velké realitní kanceláře. Ve srovnání s loňským rokem o všech portálech o prodeji bytů a domů méně reklamy o 35%, zatímco množství prodal nemovitostí začala klesat v posledním čtvrtletí roku 2015. Kromě toho reklamy na méně, protože realitních kanceláří si jich přestali okamžitě publikovat na několika portálech.
V realitní kanceláře tvrdí, že nyní v Praze a Brně chybí jedno-ložnicových apartmánů a 2 + kk. Snížené dodávky a soukromých domů v hodnotě až 4 milionů korun. Realitních kanceláří jsou dokonce nabídl odměnu pro lidi, kteří povedou agenturní prodejce. Nicméně, to bylo snadnější ke zvýšení cen. K prodeji se konají zvláště atraktivní realitní aukce. V důsledku toho se náklady na bydlení by se mohl zvýšit až o desítky - a v Praze a stovky - tisíc korun.
Realitních kanceláří věří, že příští rok se situace zlepší a rozšíří nabídku nemovitostí. Propagovat Tím se omezí hypoteční trh přicházející z České národní banky. Prostřednictvím svých domovech staly méně dostupné, a tudíž sníží poptávku. Toto bylo následováno a pokles cen nemovitostí.