Ratingová dlužníka


Vydáno: 13.01.2017

Spolehlivost a solventnost klienta především! To je slogan bankéři řídit každodenní úvahy o desítky či dokonce stovky žádostí o úvěr. Ale jak se vyhodnocení potenciálních dlužníků? A jaké aspekty procesu úvěrového kontroly věnovat zvláštní pozornost?

Jak je rating dlužníka

Když člověk jde do banky o úvěr, on sleduje jediný cíl: co nejrychleji a pokud možno v plné schválit jeho žádost. Z tohoto dlužníka i trochu zdobení realita je zveličování výši svých příjmů, zmírňovat výši měsíční výdaje. Jediná škoda je, že to dělá zadarmo. Bankéři nemají zájem o iluzi, že potřebují objektivní posouzení bonity žadatele.

Musím říci, že tento odhad se skládá z pěti různých faktorů. Jsou nesmírně důležité, a vyplnění dotazníku ztrácejí zrak se nedoporučuje.

Velikost oficiálního platu. V závislosti na tom, jaké druhy úvěrových programů dlužník dává výhodu, aby potvrdili svůj měsíční příjem může být buď zdokumentovány nebo ve slovech. Druhá možnost, je samozřejmě lepší. I když upřímně vymýšlet čísla příliš nebezpečné - banální bodování společně s telefonátu zaměstnavatele bezprostředně odhalit podvod. A to zase povede k zamítnutí žádosti, a ne se nechat unášet velmi pěkné záznamy v úvěrových souborech.
Pravděpodobný zátěž na rozpočet. Banka obvykle dostatečná úroveň měsíčního příjmu ztratil status v tajnosti, ale neztratil svůj význam. V osadách s věřiteli, dlužníci ještě musí jít ne více než 40-50% z celkových výnosů. Kdo překoná tato ochranná známka, samozřejmě, odváží se dostat vaše žádost zamítnuta.
úvěrová historie. Vzácné banka, když uděláte cíle nebo spotřebitelský úvěr není zájem v současné pověsti žadatele. Jeho příběh bude stoupat zcela pozitivní aspekty, bankéři jsou v kolech úvěru žádné tyčinky nebudou vloženy. Ale v případě, že dlužník ulichat četného zpoždění a dalších finančních porušování nový bankovní úvěr bude zapomenout. Alespoň některé z jeho klasické příznaky. Protože některé šance nakupovat PRON bez kontrol nebo vydat kreditní kartu s dobou odkladu zůstávají i viníků dlužníků.
Software. Bohatí příbuzní ručitele nebo mají ve vlastnictví likvidních aktiv může také působit jako klíčový faktor při rozhodování o žádosti o úvěr. Kromě toho je touha zajistit, aby dlužník opět přesvědčit bankéře k jeho spolehlivost, což v konečném důsledku vést ke schvalování úvěru, a aby pozitivní změny jeho základní parametry: rychlost částka, doba platnosti a zájem především.
Vlastní argumenty. Kromě hlavní záruku, že oficiálně požádáno nejdříve každou banku, může žadatel uvést a pár navíc. Jejich úloha předpokládají se bude snažit o příjmy z investic, půjčování majetku nebo práce na částečný úvazek a očekávané výnosy z rychlého provádění nemovitostí (byt, auto a tak dále. P.) a potvrzuje skutečnost, že zaměstnavatel pokrok přes pozice.


Míra pozornosti, s níž zaměstnanci úvěrové instituce, které patří ke každému klientovi, do značné míry závisí na konkrétní banky držel politiku. Tedy, pokud věřitel nebude zaměřovat na kvalitu portfolia úvěrů a počtu vydaných úvěrů, určitě nechává některé svobody. S poskytnutím úvěru pas nebo dva dokumenty, banka nedělá podrobnou analýzu ze strany dlužníka - on jen se setkal doporučení počítačového vyhodnocování. Pomocí speciálního software, mimochodem, opravdu šetří čas. Pokud budeme hovořit o finančních rizik, které mohou klidně pokrývat vysoké úrokové sazby.

Nicméně, automatické kontroly jsou omezené, ne všechny instituce. Někteří, například, neváhejte aplikovat i více světské metody hodnocení solventnosti. To vyžaduje, aby home / pracovní telefon pro potvrzení uvedené v dotazníku osobních údajů a perfektní bezpečnostní služby test osobnosti a jako standardní požadavek na Credit Bureau. Mezitím se některé banky hodnocení dlužníka je stále provádí manažery. Preppy look, klidu, ale zároveň sebevědomý tón rozhovoru a krásné tátu s požadovanými doklady - ve většině případů je to dost přesvědčit konzultanta na svou stranu a tlačit ho do procesu aplikace bez dodatečných opatření. Nervy a čas příjmu může ušetřit spoustu.