Nebankovní půjčky pro cizince


Vydáno: 22.06.2016 | Aktualizace: 22.06.2016

Mezi mnoha Předpokládá se, že cizinec česká banka nemůže získat úvěr. Ačkoli cizinci půjčky bankám je často spojena s vyšším rizikem nesplacení peněz všichni stejný cizinec může spolehnout na úvěr, potom je nutné vzít v úvahu některé funkce vztahující se k jeho postavení v zemi.
V České republice neexistuje právní překážky banky vydané v pujcky pro cizince. Zároveň úvěrů pro cizince z důvodu finančních institucí s vysokým rizikem nesplácených úvěrů. Praxe vymáhání pohledávek od nerezidentů se Česká republika českých soudů, které nepracovaly. To je důvod, proč pujcky pro cizince s přechodným pobytem - vzácné, ale dost dobře možné.
Tak, cizinec může dostat pozitivní úvěrovou rozhodnutí v případě, že banka může prokázat své finanční schopnosti. To bude vyžadovat dokumenty:

  • Povolení k pobytu;
  • Pracovní smlouva a pracovní povolení;
  • Doklady prokazující registraci v oblasti finančního uspořádání;
  • Doklady prokazující trvalý příjem v České republice;
  • Notářsky ověřený překlad do českého pasu cizího občana.

V případě, že dlužník chce při výpočtu nákladů na úvěr také bere v úvahu její příjmy do zahraničí, měl by dát bankovní doklady potvrzující takové příjmy. Musí být přeloženy do češtiny a certifikovány v souladu s pravidly platnými v zemi dlužníka.
Existují i jiné způsoby, jak zlepšit spolehlivost pujcka pro cizince bez trvaleho pobytu. První z nich je poskytnutí zajištění. V praxi je cizinec je mnohem jednodušší získat hypotéku, než spotřebitelský úvěr, protože hypoteční úvěr je zajištěn. Za druhé, je to možné zapojení ručení nebo sozaemschyka - český občan. A garantem úvěru může být nejen člověk, ale i zaměstnavatel.
V současné době poskytují pouze mikrofinasovi nebankovní půjčky pro cizince organizaci.