Půjčka od soukromé osoby, úvěrové pasti nebo cestu ven?


Vydáno: 03.10.2016

Český finanční trh, kromě komerčních bank, existuje mnoho úvěrových institucí a firem, které se specializují na poskytování úvěrů fyzickým osobám. Jejich aktivity nejsou licencované centrální bankou.

Odvolání se soukromými investory o úvěr může být z různých důvodů:

Negativní úvěrová historie dlužníka, který není získat bankovní úvěr;

Neschopnost předložit doklady prokazující finanční stability;

Naléhavá potřeba získat peníze.

K čemu soukromé půjčky? Hlavním a Nespornou výhodou soukromých úvěrů - účinnost. Během 60 minut, a dlužník bude mít čas podepsat smlouvu a získat hotovost. Současně se bude požadovat, aby pouze jeden dokument, který může ověřit identitu. Není nutná žádná reference, ručitelů nebo zajištění.

Máte-li získat úvěr od soukromé osoby, která není registrována jako podnikatel, proces získání peněz jen psaní doprovázeno příjmů. Splatit dluh soukromým investorům mohl bez pomoci terminálů či bankomatů - plateb provedených převážně v hotovosti. Skryté poplatky v soukromých půjček nejsou k dispozici, rizika inherentní přeplatek věřitele z úvěru.

Proč ne vzít půjčku od soukromé osoby?

Přes zjevné výhody, které mají soukromé půjčky, obraťte se mu za úvěr má smysl v těch extrémních případech, kdy všechny banky odmítly poskytnout úvěr, a přátelé a příbuzní není možné půjčit požadovanou částku. Pokud tomu tak apelovat na soukromí obchodníci nevyhnutelně, že dlužník musí být vědomi toho, že zaplacené úroky z takového úvěru bude enormní. Nejnižší úroková sazba nabízená nebankovními institucemi a soukromými věřiteli v České republice činí 0,45 - 0,5% za každý den, který je až o 180% ročně. To překračuje průměrné úrokové sazby u bankovních úvěrových produktů 10 krát!

Navíc, protože soukromé úvěry nejsou regulovány zákonem, mohou existovat případy přímého podvodu ze strany věřitele. V případě pozdní platby může dluh dlužníka prezentovat nepřiměřené finanční nároky (penále a pokuty), zvýšení již tak velký přeplatek. A protože úvěrové dohody ve vztazích mezi soukromým věřitelem a dlužníkem je poměrně formální charakter, pak odolávají nároky vznesené bude obtížné.

V případě, že úvěr je nevyhnutelné?

Než se dostanete půjčku od soukromé osoby nebo nebankovní organizace, žádný poškození dlužníkovi získat všechny informace o věřitele. Stávající hodnocení dobré vůli jiných dlužníků - to může být užitečné při rozhodování o závěrečné titulky. Tvorba potvrzení o soukromou půjčku do českého právního řádu dovoleno jednoduchým způsobem. Nicméně, to by bylo lepší, aby všechny úvěrové vztahy, aby byla zajištěna notáře a příjem pečlivě stanovit všechny možné odstíny: procento zaplacené na úvěru; které Komise pro příslušné sankce; na základě kterých bude tato částka vypočítána pokuty a penále.
Pokud stále získat půjčky od soukromých obchodníků - jedinou možností pro dlužníka, úvěr musí čerpat to možné minimum a aby vynaložila veškeré úsilí k včasné úhradě. Pak budou moci částečně minimalizovat náklady spojené s tímto typem půjčky.